Cyberpunk 2077 İlk Yaması

Cyberpunk 2077’ oyununun merakla beklenen ilk büyük yaması yayınlandı. ‘1.1’ koduyla gelen güncellemenin, bellek kullanımı ve oyundaki çökmeleri hedef aldığı ifade edildi.  

Nisan ayından bu yana toplamda 3 kez ertelenen ‘Cyberpunk 2077’, nihayet 10 Aralık tarihinde yayınlanarak çıkış yaptı. Son yılların en iyi çıkış yapan oyunlarından biri olan ve ilk 10 günde 13 milyon kopya satan ‘Cyberpunk 2077’nin yayınını, özellikle oyun konsollarındaki bir dizi sistem hatası izledi. Bunun üzerine; Sony ve Microsoft, PlayStation ve Xbox oyun konsollarında oyunun iadesine başlanacağını açıkladı. ‘CD Projekt Red’ de benzer şekilde, oyunun fiziksel kopyalarının iadesine başlanacağını duyurdu. Konuya ilişkin olarak geliştirici şirkete, toplu dava da açıldı. ‘CD Projekt Red’ ise açıklamalarında, hataları düzeltmek üzere çalıştıklarına ve oyun için 2021 yılı başlarında iki büyük yama yayınlayacağına işaret etti.  

Yaşanan gelişmeler sonrası; söz verildiği üzere, Cyberpunk 2077’ oyununun merakla beklenen ilk büyük yaması yayınlandı. ‘1.1’ koduyla gelen güncellemenin; PC, oyun konsolları ve ‘Google Stadia’ platformu için yayınlandığı ifade edildi. Bununla birlikte; güncellemeye eklenen notta şirket, yeni güncellemenin gelecek yamalar için zemin hazırlarken bellek kullanımı ve oyundaki çökme sorunlarını da hedef aldığını belirtti. Halihazırda yaygın kullanıma açılmış olan güncellemenin; ‘Steam’de 6-9 GB aralığında, ‘GoG’da yaklaşık 1 GB, ‘Xbox’ ve ‘PlayStation 4’te ise yaklaşık 16 GB’lık bir boyut ile geldiği dile getirildi.  

İki büyük yamanın ardındanŞubat ayında çok daha kapsamlı bir ‘Cyberpunk 2077’ güncellemesi gelecek 

Cyberpunk 2077 Güncellemesi

‘CD Projekt Red’, kısa bir süre önce iki büyük yamanın ardından Şubat ayında çok daha kapsamlı ve önemli bir güncelleme geleceğini de duyurmuş ve buna yönelik bir program hazırlamıştı. Yayınlanan Cyberpunk 2077’ güncellemesi içerisindeki konsola özgü düzeltmeler ise ‘PlayStation 4 Pro’ ve ‘PlayStation 5’ için kitle boyutu optimizasyonu sağlıyor. Bununla birlikte; güncelleme ile ‘Xbox One’da, bellek kullanımına ilişkin düzeltmeler yapıldığı ifade ediliyor. ‘Stadia’ya özel bazı hata düzeltmelerini de barındıran güncelleme, ‘PC’ platformunda Steam oyuncularının çevrimdışı oynayabilmesini de mümkün kılıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Cyberpunk 2077’den Büyük Düşüş: Oyuncu Sayısı Yüzde 80 Azaldı

CD Projekt Red, ‘Cyberpunk 2077’ İçin Şirkete Açılan Toplu Dava ile İlgili Açıklama Yaptı! 

‘CD Projekt Red’e ‘Cyberpunk 2077’ Oyununun Hatalarla Dolu Çıkışı Nedeniyle Toplu Dava Açıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz