Bitcoin Geriledi

Geçen yılın son aylarında hızlı bir ivme yakalayarak yükselişe geçen Bitcoin, 24 saat içerisinde yüzde 18 değer kaybederek 33 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Popüler kripto para birimi, en son 41 bin dolar seviyesine ulaşarak rekor tazelemişti.  

Geçen yılın son aylarında hızlı bir ivme yakalayarak yükselişe geçen Bitcoin, 24 saat içerisinde yüzde 18 değer kaybederek 33 bin seviyesine kadar geriledi. Popüler kripto para birimi, son olarak 41 bin dolar seviyesine ulaşmış ve tüm zamanların rekorunu tazelemişti. Üst üste gelen rekorların ardından yaşanan düşüş, son dönemlerde Bitcoin’e yatırım yapan yatırımcıları da tedirgin etti. Söz konusu düşüşün, diğer kripto para birimlerinde de etkisini gösterdiği ve piyasada genel bir değer kaybına sebep olduğu ifade edildi.  

Bitcoin Geriledi

Yaşanan düşüşle beraber; Ethereum yüzde 20, Tether yüzde 0.25, XRP yüzde 25, Litecoin yüzde 23, Bitcoin Cash ise yüzde 22 değer kaybına uğradı. Bitcoin’in son 24 saat içerisinde yaşadığı yüzde 18’lik değer kaybından önceki 1 haftalık değer kaybı ise yalnızca yüzde 1 seviyesindeydi. Popüler kripto para biriminin toplam piyasa değerinin de bu düşüşle birlikte, 637.7 milyar dolar seviyesine gerilediği belirtildi. Fakat Bitcoin’in tüm kripto para piyasasındaki pazar payının, hala yüzde 67.79 seviyesinde olduğunun da altı çizildi.  

Bitcoin, Kasım ayında da 1 gecede 3 bin dolarlık değer kaybı yaşamıştı

Bitcoin Değer Kaybı

Diğer yandan; Bitcoin, Kasım ayında da 19 bin dolar seviyesine ulaşarak tarihi rekoruna adım adım yaklaşmasının ardından 1 gecede 3 bin dolarlık bir değer kaybı yaşamıştı. Popüler kripto para birimi, 19 bin dolar seviyesinden 16 bin dolara kadar gerilemişti. Fakat daha sonra tekrar yükselişe geçen ve ciddi bir ivme yakalayan Bitcoin, defalarca rekor tazeleyerek 41 bin dolar seviyesine kadar yükselmişti. Yaşanan son değer kaybının ardından, Bitcoin’in tekrar bir yükselişe geçip geçmeyeceği ise henüz bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin, Tüm Zamanların Rekoruna Yaklaşmasının Ardından Bir Gecede 3 Bin Dolar Değer Kaybetti! 

Bitcoin’in Piyasa Değeri Tesla’yı Geride Bıraktı 

Bitcoin 24 Saatte Yüzde 19 Değer Kazandı: Yeni Rekor 35 Bin Dolar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz