Bitcoin 20 Bin Dolar
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Kısa bir süre önce 19 bin 857 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, 20 bin dolar sınırına dayandı. Yükselişine devam ederek 19 bin 920 dolar seviyesini gören popüler kripto para biriminin, istikrarına devam etmesi durumunda tarihinde ilk kez 20 bin doları aşabileceği ifade edildi.  

COVID-19 salgınının da etkisiyle oldukça iyi bir ivme yakalayan Bitcoin; kısa bir süre önce 17 bin dolar barajını aşmış, daha sonra 18 bin 766 dolar seviyesini de geçerek rekor tazelemiş ve son 3 yılın en yüksek değerine ulaşmıştı. Bu gelişmenin de ardından; popüler kripto para biriminin, aynı gün içerisinde yüzde 4.8’lik bir artış yaşadığı ve 19 bin 225 doları gördüğü ifade edilmişti. Diğer yandan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek değerini 2017 yılında 19 bin 666 dolara ulaşarak görmüştü. Son olarak 19 bin 374 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekoruna biraz daha yaklaşan Bitcoin’in, bir gecede 3 bin dolar değer kaybettiği ve 16 bin 857 dolar seviyesine kadar gerilediği belirtilmişti. 

Popüler kripto para birimi, daha sonra yüzde 8.7’lik bir değer artışı ile tüm zamanların rekorunu kırmıştı. 2020 yılı başından bu yana yaşadığı değer artışını bu rekor ile birlikte yüzde 170’in üzerine çıkaran kripto para, en son 2017 yılında gördüğü 19 bin 666 dolarlık tarihi rekorunu geride bırakmış ve 19 bin 857 dolar seviyesine ulaşmıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası; yükselişini sürdüren Bitcoin, 19 bin 920 dolar seviyesini görerek 20 bin dolar sınırına dayandı. Bu rakamla birlikte rekor tazeleyen kripto paranın, yükselişe devam etmesi durumunda tarihinde ilk kez 20 bin doları aşabileceği ifade edildi.  

2017 yılında tarihi bir rekor kıran Bitcoin, 2018 yılında 4 bin doların altına gerilemişti

Bitcoin Rekor

Diğer yandan; bundan önce 2017 yılının Aralık ayında da tarihi bir rekor kıran Bitcoin, 2018 yılında 4 bin doların altına gerilemişti. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan uzmanlardan bazıları, artık Bitcoin’den daha yüksek bir stabilizasyon beklediklerine işaret etmişti. Yapılan değerlendirmelerden bazıları ise bu yıl yaşanan yüzde 175’lik değer artışının balon olduğuna işaret etmişti.  

Miller Tabak + Co. Pazar Strateji Uzmanı Matt MaleyBitcoin’in tarihi rekoruna ilişkin açıklamasında teknik göstergelerin çok fazla Bitcoin alımı gerçekleştiğini gösterdiğini ifade etmiş ve bu nedenle, Bitcoin değerlerinde yakın zamanda tekrar gerileme yaşanabileceğini belirtmişti. Maley diğer yandan, 2018’dekine benzer büyük bir düşüşün ise muhtemel olmadığını ve böyle bir gerileme beklemediklerini de sözlerine eklemişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin, Yüzde 8.7’lik Değer Artışı ile Tarihi Zirveye Ulaştı

Bitcoin, Tüm Zamanların Rekoruna Yaklaşmasının Ardından Bir Gecede 3 Bin Dolar Değer Kaybetti! 

Bitcoin, 19 Bin Dolar Seviyesini Geçerek Bir Rekor Daha Kırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz