profilo-sumer-altay-iflas-teknosafari

Beyaz eşya ve ev elektroniği üreticisi Profile için iflas kararı verildi. Eski bir avukatı tarafından açılan dava sonucunda Profilo Holding AŞ ve Profilo Sanayi AŞ resmi olarak iflas etti.

1976 yılında İstanbul merkezli olarak Jak Kamhi tarafından kurulan ve günümüzde beyaz eşya ve ev elektroniği alanında tanınan Profilo, iflas ettiğini açıkladı. Profilo Holding içerisinde eski bir avukat olan Sümer Altay, geçtiğimiz dönemde vekalet ücretini alamaması sebebi ile şirkete dava açmıştı.

Vekalet ücretinin ödenmemesi sebebi ile harekete geçen Avukat Sümer Altay, başlangıçta herhangi bir sonuç alamamış ve 2.5 milyon TL değerindeki alacağı için dava açmıştı. Bir süredir devam eden dava, geçtiğimiz saatlerde resmi olarak sonuçlandı.

sumer-altay-profilo-teknosafari

Profilo Holding içerisinde CEO görevinde bulunan Dani Sami Acıman, konu hakkında sorulan sorulara “Yerel mahkemenin kararının doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu karar, bilirkişi raporlarına aksi yönde çıktı. Karara itiraz edeceğiz; karar bozulacaktır. Profilo olarak başka kimseye borcumuz yok. Davaya konu olan ödeme yapıldığında iflas kararı da kalkacaktır. Her iki şirketin de, bu parayı ödemeye yeter fazlası ile varlığı var” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Avukat Sümer Altay ise konu hakkında “Ben Profilo’nun başka bir dosyasında avukatlık yaptım. 13 yıl önce açtığımız çok önemli bir dava bu. Ve kazanma yolunda olduğumuz bir dosyaydı. Bu davadan alındım. Benim de vekâlet ücretim söz konusuydu. Profilo Holding ve Profilo Sanayi AŞ de bu alacağıma kefil oldu. Davacı açtık ve kazandık. Ancak, parayı tahsil etmem mümkün görünmüyor.” şeklinde konuştu.

Her ne kadar iflas kararı verilse de, bu durum yalnızca ana şirketi kapsıyor. Beyaz eşya ve ev elektroniği üreten Profile, BSH bünyesi altında faaliyetlerine devam edecek.

İlginizi Çekebilir:

Yemeksepeti’ne Alternatif Sipariş Verebileceğiniz Siteler

Market Teslimat Uygulamaları Şikayetleri Yüzde 357 Artış Gösterdi 

Yemeksepeti’nde Hack İddiası: 60 Milyon Kullanıcı Verisinin Çalındığı Söyleniyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz