Kaliforniya merkezli Blizzard Entertainment, yılın son günlerinde olduğumuz bu dönemde yeni bir yeni yıl kampanyasıyla popüler oyunu Overwatch ’u ücretsiz olarak sunmaya başladığını duyurdu. Geliştirici şirket dileyen herkesin 4 Ocak’a kadar OverWatch’u ücretsiz olarak oynayabileceğini duyurdu. 

Küresel anlamda zorlu süreçler içinden geçtiğimiz 2020 yılının bitimine sayılı günler kala, pek çok oyun şirketi kullanıcılarına ücretsiz oyun kampanyaları sunmaya başladığını duyuruyor. Bu bağlamda Epic Games de, normalde kullanıcılarına haftalık olarak sunduğu ücretsiz oyunları 2020’nin bitimine kadar her gün vereceğini duyurarak oyuncuların yüzünü güldürmüştü. Dün ise Steam, Kış İndirim’lerini duyurdu. Şimdi ise pek çok oyunseveri sevindirecek yeni bir haber Blizzard’dan geldi. Blizzard sevilen oyunu Overwatch ’un ücretsiz olarak oynanabileceğini açıkladı. PC oyunlarının başarılı oyunu Overwatch’u dileyenler ücretsiz olarak belirli bir tarihe kadar oynayabilecek. Bu bağlamda Epic Games’in açıklamalarına göre oyunseverler oyunu 4 Ocak’a kadar ücretsiz bir şekilde deneyimleyebilecek. 

Blizzard, Epic Games’ten alıştığımızdan farklı olarak kullanıcılara oyunu ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleme fırsatı sunmuyor. Normalde Epic Games ücretsiz olarak sunduğu oyunlarını indiren kullanıcıların bu oyunları kütüphanelerine sonsuza kadar ekleme imkanı sunuyor. Ancak Blizzard, ücretsiz olarak sunduğu Overwatch oyununun sadece 4 Ocak tarihine kadar sadece oynanmasını sağlayacak.

Overwatch nasıl bir oyun?

ABD merkezli Blizzard Entertainment’ın ilk olarak 2016 yılında oyunseverlerin beğenisine sunduğu Overwatch, çok oyunculu bir nişancı oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunseverlerin birinci şahıs perspektifinde deneyimlediği Overwatch’un en beğenilen yanı ise grafikleri olarak yorumlanıyor. Bunun yanı sıra haritalar konusunda sunduğu çeşitlilik ve çok sayıda karakter seçimi imkanı sunmasıyla beğeni topluyor. Oyunseverler tarafından olumlu yorumlar alan bu oyun şimdi 4 Ocak’ kadar ücretsiz oynanabilecek.

Overwatch ‘u nasıl ücretsiz oynarsınız? 

Blizzard’ın 4 Ocak’a kadar ücretsiz olarak dağıtmaya başladığı oyuna dileyenler buraya tıklayarak erişim sağlayabilir. Kullanıcılar kampanya sayfasına bulunan “Play for Free” butonuna tıklayarak Overwatch’u bilgisayarlarına indirebiliyor. Ancak belirttiğimiz gibi oyuna sadece 4 Ocak’a kadar ücretsiz erişim sağlanabilecek.

İlginizi Çekebilir:

Blizzard, World of Warcraft: Shadowlands PC Sistem Gereksinimleri Bilgisini Güncelledi

Epic Games 50 TL’lik The Long Dark’ı Ücretsiz Sunuyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz