Twitter’da bir kullanıcı, GTA 6’ya ait olduğunu iddia ettiği oyun içi görüntüleri paylaştı. Görüntüler, oyunun Vice City’de geçeceğini ve kadın bir karakteri yöneteceğimizi resmen doğruladı!

2013 yılında piyasaya sürdüğü GTA V’in desteğini en sonunda geçtiğimiz günlerde resmen kesen Rockstar, şimdilerde GTA 6 için harekete geçti. Geçtiğimiz aylarda yeni GTA üzerinde resmen çalıştığını duyuran şirket, oyunla ilgili henüz bir bilgi paylaşmadı. Dün yapılan bir paylaşımsa, oyun dünyasını adeta salladı.

GTA 6’nın İlk Görüntüleri Sızdırıldı!

GTAForums’ta “teapotuberhacker” isimli bir kullanıcı, GTA 6’ya ait olduğunu iddia ettiği oyun içi görüntüleri paylaştı. GTA 6’nın nasıl bir atmosferde geçeceğini ve bu dünyada bizleri bekleyen bazı özellikleri gözler önüne seren görseller, kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Ayrıca oyun haritasının GTA Vice City’nin haritası olduğu da görüldü. İddialar sosyal medyada hızlıca yayılmaya devam ederken, oyun basınının önemli isimlerinden olan Jason Schreier görüntülerin GTA 6’dan olduğunu doğrulayan bir açıklama yaptı.

Görüntülerin elbette henüz oyunun tam olarak tamamlanmamış hali olduğunu söyleyen Schereier, bu sızıntıyı video oyun tarihindeki en büyük sızıntılardan biri ve Rockstar Games için tam anlamıyla bir kabus olarak nitelendirdi.

Rockstar Sızıntı Oyun Videolarına Karşı Telif Savaşı Açtı!

Schereier’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama, sızan görüntülerin GTA 6’ya ait olduğunu doğruladı. Videoların giderek yayılması ise Rockstar tarafında paniğe neden oldu. Sızıntı görüntüleri paylaşanlar hakkında harekete geçen Rockstar, videolara telif atmaya başladı. Türkiye’den Enis Kirazoğlu, Youtube kanalındaki GTA 6 videosunu, Rockstar’ın videolara telif atması nedeniyle teliften önce kendisinin sildiğini açıkladı.

Görüntüler Nasıl Sızdırıldı?

Sosyal medyada paylaşılan bilgilere göre görüntüleri paylaşan kişi, Rockstar Games’ten kovulmuştu ve bu görüntüler, onun için bir intikam hareketiydi. Bu hikayenin gerçekliği henüz doğrulanmamışken, geçtiğimiz günlerde Uber’in hacklenmesinden sorumlu olan kişinin de görüntüleri paylaşan kişi olduğu iddia edildi.

Görüntüler Gerçekten GTA 6’ya mı Ait?

Sosyal medyaya sızdırılan görüntülerin GTA 6’ya ait olduğu ünlü gazeteci Jason Schreier tarafından doğrulandı. Ancak görüntülerin ne zaman çekildiği konusunda bir fikre varılamadı. Şayet görüntüler güncelse bu, oyun geliştiricilerin hala oyun üzerinde çalıştıkları ve çalışmaların tamamlanması için uzun bir süreye daha ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Eğer görüntüler geçtiğimiz dönemlere aitse de oyun şu anda tamamlanma aşamasına gelmiş olabilir.

Görüntüleri Ortaya Çıkaran Hacker Yapımcılarla Anlaşma Yapmak İstiyor!

Daha önce bir forum gönderisinde kendi Telegram hesabını paylaşan hacker, ilk mesajını güncelledi. Hacker paylaşımında, “Tamam bu beklenmedik şekilde viral oldu, 3000 Telegram özel mesajına uyandım. Bir Rockstar ya da Take2 çalışanıysanız ve benimle iletişime geçmeye çalışıyorsanız, bana Telegram’dan içinde 22559219889638875756 geçen bir mesaj gönderin.Veya bana teapotuberhacker@protonmail.com adresinden mail atın ***kurumsal şirket mailinizden*** Tüm cevapları yakında okumaya çalışacağım – bir anlaşma için görüşmeye açığım” ifadelerine yer verdi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz