iPhone 12 MagSafe Aksesuarları

iPhone 12’ serisi için birinci nesil ‘MagSafe’ aksesuarları, kısa bir süre önce Apple tarafından satışa sunuldu. Piyasaya sürülen seçeneklerin, güncel olarak 39 dolar ve 150 dolar arasında değişiklik gösterdiği ifade edildi. 

Apple, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği ‘Hi Speed’ etkinliği sonrası ‘iPhone 12’ serisindeki 4 yeni ‘iPhone’ modelini ‘Apple One’ abonelik servisiyle birlikte kullanıcı beğenisine sundu. Seri, ‘MagSafe’ isimli bir kablosuz şarj özelliği ile birlikte geldi. Söz konusu teknolojinin, hem ‘iPhone’lar için güç çıkışıyla bir kablosuz şarj işlevi gördüğü hem de daha kararlı bir şarj için hizalamayı optimize eden yerleşik bir manyetik şarj adaptörüne sahip olduğu ifade edildi. Apple’ın ayrıca, ‘iPhone’un tersine şarj teknolojisiyle ‘AirPods’ gibi diğer aksesuarları şarj etmesini sağlayabilmek için de manyetik sistemi kullanmayı planladığı tahmin edildi.  

Yaşanan gelişmeler sonrası; ‘iPhone 12’ serisi için tanıtılan birinci nesilMagSafe’ aksesuarları, Apple Store ve yetkili satıcılarda satışa sunuldu. ABD’li teknoloji devinin üçüncü parti üreticilere ‘MagSafe’ lisansı vermesiyle birlikte, şimdiden birçok farklı aksesuar piyasaya sürüldü. Diğer yandan; uzmanlar, kartlık olarak da kullanılabilen ‘MagSafe’ aksesuarlarına ilişkin yeni bir uyarıda bulundu. ‘iPhone’ ile ‘MagSafe’ şarj cihazı arasına kredi kartı yerleştirilmesinin hasara neden olabileceği belirtildi. Apple da benzer şekilde; telefonu şarj cihazına bağlamadan önce cüzdan aksesuarından kredi kartı, toplu taşıma kartı veya otel odası için anahtar kartı gibi manyetik şeritli veya radyo çipli kartları çıkarmaları konusunda kullanıcıları uyardı.  

İşte satışa sunulan ‘MagSafe’ aksesuarları! 

MagSafe Aksesuarları

Satışa sunulan ilk nesil ‘MagSafe’ aksesuarları ise şu şekilde: 

1. MagSafe Şarj Cihazı – 39 $ 

MagSafe Şarj Cihazı

MagSafe şarj cihazı, şarj etmeye başlarken doğru noktada olduğundan emin olabilmek için direkt olarak iPhone 12’nin arkasına oturarak kenetleniyor. Cihaz, USB Type-C bağlantısı aracılığıyla bir güç kaynağına bağlanabiliyor. 

2. iPhone 12 ‘MagSafe’ Adaptörlü Şeffaf Telefon Kılıfı – 49 $

MagSafe Şeffaf Telefon Kılıfı 

iPhone 12 MagSafe adaptörlü şeffaf telefon kılıfı, kullanıcıların sürekli telefon kılıfını çıkarmak zorunda kalmadan ‘MagSafe’ teknolojisini kullanabilmesini mümkün kılıyor. Üründe, şeffaf polikarbonat ve esnek malzemeler kullanıldığı ifade ediliyor. Kılıf, farklı ‘iPhone 12’ modelleri için farklı boyutlarda geliyor. 

3. iPhone 12 ‘MagSafe’ Adaptörlü Silikon Telefon Kılıfı – 49 $ 

MagSafe Silikon Telefon Kılıfı

iPhone 12 ‘MagSafe’ adaptörlü silikon telefon kılıfı, diğer seçeneğe göre telefonu biraz daha sıkı kavrıyor. Kullanıcılar, bu modelde de telefon kılıfını çıkarmak zorunda kalmadan ‘MagSafe’ teknolojisini kullanabiliyor. Söz konusu model de farklı ‘iPhone 12’ler için farklı boyutlarda geliyor. 

4. iPhone 12 ‘MagSafe’ Adaptörlü Deri Cüzdan – 59 $ 

MagSafe Deri Cüzdan

iPhone 12 MagSafe adaptörlü deri cüzdan, biraz daha hantal olsa da oldukça kullanışlı bir seçenek olma niteliği taşıyor. Cüzdan, doğrudan telefon arkasına yerleştirilebiliyor. 

5. MagSafe Duo – 129 $ 

MagSafe Duo

MagSafe Duo, ‘Hi Speed’ etkinliğinde tanıtılan aksesuarlardan biri olma niteliği taşıyor. Cihaz, hem iPhone 12’yi hem de Apple Watch’u aynı anda şarj edebiliyor. 

6. iPhone 12 ‘MagSafe’ Adaptörlü Kapaklı Deri Telefon Kılıfı – 129 $ 

MagSafe Kapaklı Telefon Kılıfı

iPhone 12 Pro Max için geliştirilen ‘MagSafe’ adaptörlü ve kapaklı deri telefon kılıfı, cihazın hem önünü hem de arkasını kavrıyor. Bununla birlikte modelde, kullanıcıların saati kontrol etmek için kılıf kapalıyken ekrana dokunabilmelerini sağlayan bir kesik de bulunuyor. Üründe ayrıca, kredi kartı veya kimlik için kullanılabilecek bir bölme ve kullanıcıların telefonu yakınlarında tutabilmesi için bir kayış da bulunuyor.  

7. OtterBox ‘iPhone 12’ İçin ‘Figura’ Serisi Telefon Kılıfı – 50 $ 

iPhone 12 OtterBox Figura Telefon Kılıfı

OtterBox tarafından ‘iPhone 12’ için geliştirilen ‘Figura’ serisi telefon kılıfı, ince tasarımı ve ‘MagSafe’ uyumluluğu ile dikkat çekiyor. Ürünün, telefon kamerası ve ekranını korumak için yumuşak ve esnek bir malzemeden üretildiği ve yükseltilmiş kenarlara sahip olduğu belirtiliyor. 

8. OtterBox ‘iPhone 12’ İçin ‘Aneu’ Serisi Telefon Kılıfı – 50 $ 

iPhone 12 OtterBox Aneu Telefon Kılıfı

OtterBox ‘Aneu serisi içerisinde yer alan iPhone 12’ telefon kılıfı ise ‘Figura’ serisine benzer şekilde yine minimalist bir kasa tasarımıyla geliyor.  

9. Belkin ‘MagSafe’ Uyumlu Üçü Bir Arada Kablosuz Şarj Cihazı – 150 $ 

Belkin MagSafe Şarj Cihazı

Belkin ‘MagSafe uyumlu üçü bir arada kablosuz şarj cihazı; tek bir ürünle ‘iPhone 12’, ‘Apple Watch’ ve ‘AirPods’un aynı anda şarj edilebilmesini mümkün kılıyor. 

10. Belkin ‘MagSafe’ Araba Şarjı – 40 $ 

Belkin MagSafe Araba Şarjı

Belkin ‘MagSafe’ araba şarjı, otomobillerin havalandırma ızgarasına yerleştirilerek hem iPhone cihazları hem de Apple Watch’ları şarj edebiliyor. 

11. Pitaka ‘iPhone 12’ Manyetik Telefon Kılıfı – 50 $ 

iPhone 12 Pitaka Telefon Kılıfı

Pitaka, iPhone 12 için manyetik telefon kılıfı üreten ilk üçüncü parti şirketler arasında yer alıyor. Pitaka ‘iPhone 12’ manyetik telefon kılıfı, ‘MagSafe’ uyumluluğu bulunduruyor. Ürünün ayrıca, karbon fiber bir dokusu olduğu belirtiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple’ın, ‘iPhone 13’ Serisi Modellerinin Birinde Şarj Girişini Kaldıracağı İddia Ediliyor 

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max Tanıtıldı

Hi Speed Etkinliği Sona Erdi: İşte iPhone 12 ve İphone 12 Mini

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz