wifi-6-surum-2-teknosafari

Wi-Fi Alliance, CES 2022 kapsamında Wi-Fi 6 Sürüm 2 standardını duyurdu. Yeni sürüm, özelikle enerji verimliliği konusunda yenilikler barındırıyor.

Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 6 standardını yeni bir sürümünü duyurdu. CES 2022 etkinliği kapsamında tanıtılan Wi-Fi 6 Version 2, çok daha hızlı uplink performansı ve geliştirilmiş güç verimliliği sunuyor. Ayrıca Sürüm 2 ile birlikte birden fazla cihaz, erişim noktasına eş zamanlı olarak içerik yükleyebileceği MIMO uplink desteğine sahip.

wi-fi-alliance-teknosafari

Sürüm 2 ile birlikte akıllı ev aletleri, daha düşük güç tüketiyor. Şirket, güç verimliliği için yeni düşük güç modu ve uyku modunun kullanıma sunulduğunu belirtti. Wi-Fi Alliance CEO’su Edgar Fgueroa, “Wi-Fi, kullanıcıların her gün güvendiği Wi-Fi uygulamalarında muazzam bir büyümenin önünü açan, muazzam küresel inovasyona neden olan gelişmiş yetenekler sunuyor. Wi-Fi 6 Sürüm 2, Wi-Fi’nin günümüzün pazar ihtiyaçlarını karşılama yönündeki gelişimini ilerletiyor ve daha yüksek kapasite, verimlilik ve güvenilirlik ile daha yüksek performanslı Wi-Fi senaryolarını destekliyor.” şeklinde konuştu.

Ayrıca şirket, 2022 yılı içerisinde yaklaşık 2 milyar Wi-Fi 6 cihazın pazara gireceğini söyledi. Wi-Fi 6 Sürüm 2, 2.4 GHz, 5  GHz ve 6 GHz olmak üzere üç bantta da çalışacak. Ancak bu cihazların fiyatlandırması nasıl olacak, henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

GeForce Now kütüphanesi 8 yeni oyun ile genişliyor

Asus, RTX 3050 serisi ekran kartlarını duyurdu

Samsung Galaxy S21 FE 5G fiyatı belli oldu

Google, yeni Android özelliklerini duyurdu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz