ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Asus, yeni tanıttığı model ile ilk çift ekranlı oyuncu bilgisayarı unvanını kazanmaya başardı. Asus’un oyuncular için özel ürünler tanıttığı ROG serisine dahil olan yeni cihazın ismi ASUS ROG Zephyrus Duo 15. Yüksek performansı ve oyunculara yönelik çift ekranı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Dizüstü oyuncu bilgisayarlarının yükselişe geçtiği bir zaman dilimi içerisindeyiz. Performansı yüksek mobil işlemcilerle birlikte, kasa boyutları ve ağırlıklarını çok yükseltmeyen oyuncu bilgisayarlarının sayısı git gide artıyor. Oyuncuların oyun oynarken, ikinci bir erkan ihtiyacı olabiliyor bazen. Çünkü oyun oynarken bir yandan da bir dizi, film izlenebiliyor. Arka planda çalışan bir sohbet programını anlık olarak takip edebilmek isteniyor. Hatta yayıncılık ile uğraşan bir oyuncu ise zaten bir yandan rejiyi ve gelen mesajları takip etmek için bir ekrana daha ihtiyaç duyuluyor. Masaüstü noktasında farklı çevre birimlerini bir araya getirip, çift ekran kolaylıkla elde ediliyor. Ama artık dizüstü bilgisayarlarda da çift ekran dönemi başladı. Asus daha önce iş dünyasına yönelik özelliklere sahip olan Asus ZenBook Pro Duo’yu piyasaya sürmüştü. Şimdi ise tam anlamıyla oyunculara yönelik çift ekranlı ASUS ROG Zephyrus Duo 15 modelini tanıttı.  Asus’un yeni tanıttığı çift ekranlı modeli ‘Dünyanın ilk çift ekranlı oyuncu bilgisayar’ unvanını kazanmayı başardı. 

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 özellikler

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 özellikler

Asus’un yeni tanıttığı modelin tabii ki en dikkat çeken tarafı çift ekranı. Ana ekran olarak karşımıza, 15.6 inçlik 4K çözünürlüğe sahip bir ekran çıkıyor. Bu ekran 4K çözünürlüğü ile birlikte 60 Hz resim tazeleme oranı sunabiliyor. Ayrıca bu ekranın Full HD çözünürlüğünde olan versiyonu da satılacak. Bu ekranın resim tazeleme oranı ise 300 Hz’e kadar yükseliyor. Yani saniyede bize 300 kare gösterebiliyor. Her iki ekran seçeneği ile de son derece başarılı bir oyuncu bilgisayarı olduğunu söylenebilir.  

Ana ekranımız ve klavyemiz arasında bulunan boşlukta ise 14.1 inçlik ikinci ekranımız bulunuyor. Bu ekranın çözünürlüğü 3840×1100 piksel, resim tazeleme oranı ise 60 Hz. Bu ikinci ekran ayrıca eğim alabiliyor. 13 derecelik aldığı eğim ile birlikte, çok daha rahat görülebilen bir hale geliyor. 

Donanım olarak ise işlemci noktasında Intel Core i9-10980HK işlemcisini kullanılıyor. Bu işlemci 8 çekirdekli, 16 iş parçacıklı bir yapıya sahip. Çekirdekleri 2.40 GHz ile 5.30 GHz frekans aralığında çalışabiliyor. Bu işlemcinin 16 MP’lık bir ön belleğe sahip ve TDP değeri 45 W. Oldukça güçlü bir yapıya sahip olan bu işlemciye, NVIDIA GeForce RTX 2080 Super ekran kartı eşlik ediyor. Bu ekran kartı sayesinde, destekleyen oyunlarda ışık izleme özelliği aktif hale getirilebiliyor. RAM ve depolama alanı noktasında ise farklı seçenekler bulunuyor. 

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 fiyat 

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 fiyat 

Asus’un yeni oyuncu bilgisayarının 4K 60 Hz ekrana, 32 GB RAM ve 2 TB SSD depolama alanına sahip olan, yani tepe modeli için belirlenen resmi satış rakamı 3 bin 700 dolar olarak açıklandı.  

Full HD  300 Hz ekranlı olan versiyonunda ise iki farklı model bulunuyor. Full HD 300Hz ekran, 6 GB RAM ve 1 TB SSD depolama alanına, diğer donanım özellikleri noktasında 4K çözünürlüğe sahip olan model ile aynı özellikleri taşıyan seçeneğin resmi satış fiyatı 3 bin 500 dolar olarak açıklandı. 

Ama Full HD, 300 Hz ekran ile birlikte NVIDIA GeForce RTX 2070 Super ekran kartı, Intel Core i7-10875H işlemcisine sahip olan versiyonunun resmi satış fiyatı ise 2 bin 999 dolar olarak belirlendi. 

Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme – Ses Kalitesi Nasıl?

Skype kullanıcı sayısı 40 milyonu geçti

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz