Online İngilizce Eğitim

İngilizce dil eğitim platformu Camblykoronavirüs salgınının sadece öğrencilerin değil, şirketlerin de online eğitimlere yönelimini artırdığına işaret etti. Aktarılan detaylara göre; pandemi sürecinde, şirketlerin online İngilizce eğitim talebi 3 katına yükseldi. Cambly Türkiye Genel Müdürü Emre Şimdi, konuya ilişkin açıklamasında “Bugün sadece Türkiye’de 300’den fazla şirket, Cambly Kurumsal ile çalışanlarına İngilizce eğitim desteği sunuyor” ifadelerine yer verdi.  

Küresel sağlık krizi ile birlikte online eğitim pazarı, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ederken öğrencilerin yanı sıra, kurumlar da eğitimlerini online platformlara taşıdı. Tüm dünyada 25 binin üzerinde eğitmeni ve 10 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan İngilizce eğitim uygulaması Camblypandemi sürecinde şirketlerin online İngilizce eğitim talebinin 3 kat arttığını açıkladı. Türkiye’den Cambly Kurumsal’ı tercih eden şirket sayısının ise 300’ü aştığı kaydedildi. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cambly Türkiye Genel Müdürü Emre Şimdi,Koronavirüs salgını ile birlikte uzaktan çalışma iş hayatına yerleşirken, hibrit çalışma modeli giderek yaygınlaşıyor. Şirketler bu doğrultuda teknoloji yatırımlarını artırırken, hem çalışanlarının kişisel gelişimine katkıda bulunmak hem de çalışan bağlılığını, motivasyonunu ve verimliliğini artırmak için eğitim programlarını online’a taşıyor” dedi. 

Cambly Türkiye’ye de kurumların ilgisinin yoğun olduğunu belirten Emre Şimdi, açıklamasında ayrıcaCambly Türkiye olarak yurt dışına açılan startuplar’dan teknoloji şirketlerine, bankalardan sigorta şirketlerine, çok uluslu organizasyonlardan sanayi şirketlerine, ilaç şirketlerinden tanınmış holdinglerin grup şirketlerine kadar oldukça geniş yelpazeye hizmet sunuyoruz. Cambly Kurumsal ile şirketler, çalışanları için Cambly’den toplu şekilde İngilizce eğitimi alıyorlar. Pandemi sürecinde İngilizce eğitimlerimize kurumlardan gelen talep 3 kat arttı. Bugün sadece Türkiye’de 300’den fazla şirket Cambly Kurumsal ile çalışanlarına İngilizce eğitim desteği sunuyor” ifadelerine yer verdi. 

Cambly, Cambly Kurumsal ile toplu abonelik alımlarında daha avantajlı fiyatlar sunuyor

Cambly Kurumsal Abonelik

Yurt dışına açılan şirketlerin ekiplerine Cambly üyeliği sağlamasının yanında büyük kurumların en çok tercih ettiği yan hakların başında da artık Cambly üyeliklerinin geldiğinin altını çizen Emre Şimdi, sözlerine şu ifadelerle devam etti: “25 binin üzerinde ana dili İngilizce olan eğitmenlerimiz ile tüm sektörlerden çalışanların finanstan pazarlamaya, IT’den mühendisliğe kendi profesyonel alanlarına yönelik eğitimler almasını ve pratik yapmasını sağlıyoruz. Şirketler böylece bir yandan uzaktan çalışanlarının kişisel gelişimlerine katkıda bulunurken, diğer yandan İngilizce konusunda öz güvenli çalışanlar da şirketler için pozitif etki yaratıyor. ‘İş İngilizcesi’ özelinde sunduğumuz ders programları sayesinde çalışanlar kendilerini spesifik alanlarında geliştirebiliyorlar. Böylece sektördeki güncel haberleri globalde takip edebildikleri gibi yabancı ekip arkadaşlarıyla projeler yürüten çalışanlar yaptıkları çalışmalarda şirket adına daha kısa zamanda daha iyi sonuçlar elde edebiliyor.” 

Ayrıca Cambly Kurumsal ile toplu abonelik alımlarında daha avantajlı fiyatlar sunduklarını belirten Emre Şimdi, “Müşteri deneyimi bizim için işimizin merkezinde. Müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmak ve en etkili çözümü sunmak için kendilerine 24 saat içerisinde destek veriyoruz” dedi. Online eğitimin teorik yerine pratik öğrenmeye katkı sunmasının yanında öğrenme hızını ve bireylerin derslere katılımını da artırdığına işaret eden Emre Şimdi, “Teknolojideki ilerleme, iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi, kişinin öğrenme seviyesine uygun programlar gibi pek çok unsurun da etkisiyle online eğitim pazarı hızla yükseliyor. Yapılan son araştırmalara göre 2026 yılına kadar dünya genelinde online eğitim pazar büyüklüğünün 375 milyar dolar olması beklenirken, 2024 yılına kadar kurumsal e-öğrenme pazar büyüklüğünün ise 38 milyar doları aşacağı öngörülüyor. Cambly Türkiye olarak önümüzdeki yıllarda da bu ilginin katlanarak büyüyeceğini düşünüyoruz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Online Dil Öğrenme Sektörü 20 Milyar Dolara Yaklaştı

Online Kurslar Alabileceğiniz Mobil Uygulamalar

Eğitime Destek Olacak Mobil Uygulamalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz