Corona virüs yüzünden karantinaya alınan gemi

4 Şubat gününden bu yana karantina altında tutulan Diamond Princess gemisinde 2 kişi Corona virüs yüzünden hayatını kaybetti. 

Japonya’da 4 Şubat günü Corona virüs yüzünden karantinaya alınan ve o günden bu yana Japonya Yokohama Limanı’nda bekletilen Diamond Princess gemisinde 2 kişi Corona virüs yüzünden hayatını kaybetti.  

4 Şubat günü Japonya kıyılarına yaklaşan Diamond Princess gemisi Corona virüs tehdidi yüzünden karantina altına alınmıştı. 4 Şubat gününden bu yana karantina altından tutulan Diamond Princess gemisinde yapılan araştırmalar sonucunda 3 bin 500 yolcudan, 500 yolcunun Corona virüsünden etkilendiği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise o gemide bulunan 2 yolcu hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kişilerin kimlik bilgileri açıklanmadı. Japonya’da daha önce 80 yaşındaki bir kadın Corona virüs yüzünden hayatını kaybetmişti. Diamond Princess gemisinde hayatını kaybeden 2 kişi ile Japonya özelinde Corona virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e ulaşmış oldu. 

Tüm dünyada yayılmaya ve tehdit oluşturmaya devam eden Corona virüs nedeniyle Çin’in birçok şehri hala karantina altında. Corona yüzünden dünyanın üretim noktası olan Çin’de üretim fabrikaları durduruldu, oyun turnuvaları ertelendi, firmalar ofislerini, mağazalarını kapattı ve MWC 2020 gibi dünyanın konuştuğu etkinlikler bile iptal edildi.  Corona virüs salgını yüzünden dünya genelinde iki binden fazla insan hayatını kaybetti. Corona virüsten etkilenen insanların ise sayısının 70 bini geçtiği söyleniyor.  

Corona virüs yüzünden Çin’de olan Overwatch e-spor maçları iptal edildi

Corona virüsü sebebiyle “MWC 2020” iptal edildi!