Activision Blizzard’ın fps türündeki rekabetçi oyunu Overwatch’ın Çin’de düzenlenecek e-spor maçları iptal edildi. İptal edilen maçlara sebep olarak Corona virüs gösterildi. 

Ölümcül Corona virüs için Dünya Sağlık Örgütü’nün acil durum ilan etmesinden sonra birçok etkinlik yavaş yavaş iptal edilmeye başladı. Önce dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı, Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılacak olan firmalar, bu sene düzenlenecek etkinliğe tek tek katılmayacaklarını söyledi daha sonra ise MWC 2020 direkt olarak iptal edildi. Xiaomi, Oppo gibi Çin merkezli firmalar ise ya üretimlerini durdurdu ya da yeni cihazlarını tanıtmak için fiziksel etkinlikler yerine interneti kullandılar. Aynı zamanda Çin birçok marka için üretim merkezi. Apple’ın bile üretimi kısa süreli durmalar yaşadı ve şimdi Apple’ın yeni üretim alanı olarak Tayvan’ı seçtiği söyleniyor. Corona virüs tehdidi devam ederken sosyal hayatı etkileyen olaylardan biri daha yaşandı. Activision Blizzard oyun stüdyosundan çıkan fps türündeki rekabetçi oyun Overwatch’ın Çin’de olan e-spor maçları iptal edildi.  

Normal şartlarda 5. ve 6. haftanın maçları Çin’in ev sahipliğinde geçmesi gerekiyordu. Guangzhou, Hangzhou ve Şanghay şehirlerinde oynanması planlanan maçlar Corona virüs tehdidi yüzünden Çin’den, Güney Kore’ye taşındı. Sağlık güvenliği için Güney Kore’nin başkenti Seul’de oynanması planlanan maçların şimdilik ne zaman yapılacağı resmi olarak daha açıklanmadı. Overwatch’ın başka ülkelerde düzenlediği turnuvaların ise bu karadan etkilenmeyeceği açıklandı.  

Ölümcül Corona virüsünün bir tedavisi hala bulunmamışken hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 1600’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan Corona virüsün ne zaman durdurulabileceği bilinmiyor. Umarız en yakın zamanda bir tedavi yöntemi bulunur.  

Apple’ın yeni bir AirPods modeli çıkartacağı iddia edildi

PS5 ve Xbox X, neredeyse tüm eski oyunları çalıştıracak

Doom: Eternal ilk izlenimler