Popüler sosyal medya platformu TikTok, kullanıcıların uygulama içerisinde oyun oynayabilmelerini sağlayacak çalışmalara başladı.

Kullanıcıların kısa videolarını paylaşmalarına imkan tanıyan formatıyla ünlenen ve bu formatta farklı uygulamalara ilham veren TikTok, uzun zamandır uygulamayı geliştirmenin farklı yollarını arıyordu. Bu arayış TikTok’u uygulama içerisine mini oyunlar eklemeye götürdü.

TikTok Zynga ile El Şıkıştı

Uygulama içerisine mini oyunlar ekleme kararı alan TikTok, kararın akabinde oyun geliştiricileriyle görüşmelere başladı ve bu görüşmeler sonunda Zynga ile iş birliği yaparak bir oyun sektörüne gireceği müjdesini verdi. Ancak şirket farklı yapım şirketleriyle de görüşmelere devam ettiğini açıkladı. Zynga ile ikTok’a özel bir başlık olan ‘Disco Loco 3D’yi başlatmak için bir araya gelen TikTok, HTML5 oyunlarına odaklanacaklarını belirtti.

TikTok’un, uygulamaya eklenecek oyunlar konusunda görüşmeleri sürdürdüğü şirketler arasında Vodoo, Nitro Games, FRVR, Aim Lab ve Lotem mevcut. İddia edilen o ki; başarılı olduğu takdirde şirket Apple ve Google’ın uygulama mağazalarında yer alan sıradan bir mobil oyun olarak görülebilecek. Ayrıca bu gelişmeler, platformda video yayınlarken yerli mini oyunların bir listesini görmeyi mümkün kılacak. Tüm bunlara ek olarak, içerik üreticiler, yayınlanmadan önceki son ekranda, hashtagler, açıklama, konum ve daha fazlasının yanı sıra isteğe göre bağlantı da ekleyebilecek ve BuzzFeed, Quizlet’in sınavları, Breathwork’ün nefes egzersizleri ve Rotten Tomato’nun derecelendirmeleri gibi diğer uygulamalara bağlantı verebilecek.

Vietnam Ağındaki Kullanıcılarla Testler Başladı!

Çin merkezli ByteDance çatısı altında faaliyetlerini sürdüren popüler kısa video platformu TikTok, Vietnam ağındaki kullanıcılarıyla mobil oyunları test etmeye başladı. Şirketin, mobil oyunları bu yılın üçüncü çeyreğinde Güneydoğu Asya pazarında da kullanıcı beğenisine sunacağı belirtildi.

TikTok, planladığı oyun etkinliğini henüz resmi olarak duyurmamış olsa da test aşamasının sürdürüldüğünü kabul etti. Platformun sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Her zaman platformumuzu zenginleştirmenin ve topluluğumuza değer katan yeni özellikleri ve entegrasyonları düzenli olarak test etmenin yollarını arıyoruz. Şu anda üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyolarıyla entegrasyonlar yoluyla HTML5 oyununu TikTok’a getirmeyi araştırıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Test aşamasında etkinlikte yer alan HTML5 oyun başlıkları ise şu şekilde:

  • Basketball FRVR (FRVR tarafından)
  • Tap the Difference (Lotem tarafından)
  • Peek a Who (Nitro tarafından)
  • Pride Run (Voodoo tarafından)
  • Influencer Run (Voodoo tarafından)
  • Space Destroyer (Nitro tarafından)
  • Mr. Aim Lab’s Nightmare (Aims Labs tarafından)

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz