Cyberpunk 2077 1.06 Yaması

Cyberpunk 2077’ oyununun 1.06 yaması yayınlandı. Söz konusu yama ile kayıt dosyalarının bozulma sorununun düzeltildiği ve konsollardaki çökme sorununun azaltıldığı ifade edildi. 

Nisan ayından bu yana toplamda 3 kez ertelenen ‘Cyberpunk 2077’, 10 Aralık tarihinde yayınlanarak çıkış yaptı. İlk 10 gününde 13 milyon kopya satan ve yayınlandığı platformlarda rekorlara imza atan oyunun çıkışını, konsollarda yaşanan bir dizi sistem hatası izledi. Bunun üzerine Sony ve Microsoft, PlayStation ve Xbox oyun konsollarında ‘Cyberpunk 2077’nin para iadesine başladı. Benzer şekilde, ‘CD Projekt Red’ de fiziksel kopyaların iadesine başlayacağını açıklayarak oyundaki hataları düzeltmek için birkaç büyük yama yayınlanacağını duyurdu. Meydana gelen çökme ve performans sorunlarının bir bölümü, 1.04 ve 1.05 yaması ile düzeltildi.  

Yaşanan gelişmeler sonrası, Cyberpunk 2077’ oyununun 1.06 yaması da kısa bir süre önce yayınlandı. Konsollarda 16 GB, PC’de ise 993 MB boyutu bulunan yamanın; tüm platformlarda indirilebilir durumda olduğu ifade edildi. Diğer yandan şirket, yamanın 3 temel konuya odaklandığını dile getirdi. Aktarılan detaylara göre; 1.06 yaması ile PC platformunda, kayıt dosyalarının bozulmasına sebep olan hata düzeltildi. Söz konusu hata; kayıt dosyalarının 8 MB’tan büyük bir boyutta olması durumunda, bozulmasına ve geri getirilememesine sebep oluyordu. Yama ile birlikte, 8 MB’lık limit kaldırıldı. Fakat ‘CD Projekt Red’, daha önce bu hata kaynaklı olarak bozulan kayıt dosyalarının geri getirilemeyeceğinin altını çizdi.  

Cyberpunk 2077’ oyununa konsollar için eklenecek ilk büyük yama, 2021 yılının Ocak ayında geliyor 

Cyberpunk 2077 Yama

Bununla birlikte;Cyberpunk 2077’ bünyesine gelen yeni yama, oyun konsollarındaki çökme sayısını da azalttı. Ayrıca oyundaki ‘Second Conflict’ görevinde, ‘Totentanz Club’ın girişindeki ‘Dum Dum’ da kayboluyordu. Yayınlanan yamanın, bu hatayı da düzelttiği belirtildi. Konsol sürümündeki sorunların düzeltilmesi için yayınlanacak ilk büyük yamanın, 2021 yılının Ocak ayında geleceği dile getirildi. Şirket, ikinci yamayı ise 2021 yılının Şubat ayında yayınlayacağına işaret etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Cyberpunk 2077, Tüm Sistem Hataları ve Yaşanan İade Sürecine Rağmen 13 Milyon Kopya Sattı 

CD Red Project’e Cyberpunk 2077 için Toplu Dava Açılıyor

‘CD Projekt Red’ten ‘Cyberpunk 2077’ Oyununun İadesi ile ilgili Yeni Açıklama! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz