tiktak-araba-teknosafari

Dakikalık araba kiralama girişimi TikTak, İstanbul’da 30 ilçeyi kapsayacak şekilde hizmet veriyor. Türkiye’de araba fiyatlarının hızla arttığı bu dönemde, kullanıcılara sunulan kiralama modeli ile arabaya erişim kolaylaşıyor.

İlk defa 2020 Mayıs ayında faaliyete başlayan dakikalık araba kiralama girişimi TikTak, 2 milyon kiralama sayısına ulaştı. Girişim, son 4.5 ay üzerinde 1 milyon kiralama yaptı ve 150 bin aktif kiralamacı sayısına ulaştı.

Şimdilik yalnızca İstanbul’da faaliyet gösteren dakikalık araç kiralama girişimi TikTak, sunduğu kiralama modeli ile kullanıcıların, araba sahip olmalarına gerek kalmadan, şehir içi ulaşım ihtiyaçlarını karşılıyor.

tikta-teknosafari

TikTak ile kullanıcılar, tercih ettikleri arabaları istedikleri yerden alıp, hizmet bölgesi içerisindeki istedikleri yere bırakabiliyor. Üstelik kullanıcılar, yalnızca aracı kullandıkları dakika kadar ücret ödüyor. Herhangi bir yakıta ya da İspark otoparklarına ek ödeme de yapılmıyor.

TikTak kurucusu Ersan Öztürk, “İnsanlar artık ürün ve hizmetlere ulaşabilmek için paylaşım ekonomisi modellerini gündelik hayatlarının bir parçası haline getirdiler. Araba satın almanın maliyeti, İstanbul’da ulaşımda yaşanan zorluklar, toplu taşımadaki yoğunluk ve yetersiz taksi sayısı TikTak’ı, hızla tercih edilen ulaşım yöntemi haline getirdi.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ağustos ayında yatırımcılardan 3 milyon dolarlık yatırım alan TikTak, kısa sürede Avrupa’nın en büyük 10 araç paylaşım uygulamasından biri haline geldi. TikTak, 2022’de araba parkını büyüterek, yeni şehirlere açılmayı planlıyor. Şirket ayrıca, yeni hizmet modelleri ile faaliyet alanını genişletmeye de devam edecek.

İlginizi Çekebilir:

Oyunlar için haftada 1.7 milyar dolar harcandı

Ücretsiz Adobe Creative Cloud Express yayınlandı

Mouse yerine göz ile tıklama teknolojisi kullanılacak

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz