dao-maker-hack-teknosafari

Blockchain sektörüne yatırımlar yapan DAO Maker, siber siber saldırıya uğradığını açıkladı. Ayrıca şirket, 7 milyon dolar değerinde USDC’nin çalındığını belirtti.

Blockchain teknolojileri üzerinde çalışan DAO Maker, siber saldırıya uğradığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 7 milyon dolar değerine kadar USDC çalınabilir. Saldırı ile birlikte 5.000’den fazla kripto cüzdana erişim sağlandı.

DAO Maker, çalınan fonların net değerini henüz açıklamadı. Ancak şirketin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan bilgiye göre, 7 milyon dolar değerinde USDC’nin ele geçirilmiş olabilir.

Ayrıca şirket tarafından belirtilenlere göre, stake cüzdanlar ve akıllı sözleşmeler güvende. Siber saldırı, tamamen mevduat sözleşmeli cüzdanlara yapılmış durumda. İddiaya göre saldırı, şirketin çalışmalarında herhangi bir etki yaratacak büyüklükte değil.

5.000’den fazla kripto para cüzdanı etkilendi: Kullanıcılar ortalama 1.250 dolar kaybetti

dao-maker-usdc-min

SHO sözleşmesinin istismarı ile gerçekleşen saldırıda 5.000’den fazla cüzdan etkilendi. Kullanıcıların ortalama 1.250 dolar kaybettiği belirtirken, saldırganlar 900 doların altında mal varlığı olan cüzdanlara dokunmadı.

Son zamanlarda DAO Maker gibi şirketlere yapılan saldırılar sürekli olarak artış gösteriyor. Geçtiğimiz dönemlerde Poly Network de benzeri bir saldırıya uğramış ve 600 milyon dolar değerinde kripto para ele geçirilmişti.

DAO ise saldırı konusunda, etkilenen mağdurların zararlarını hafifletmek adına çalışma yapacağını belirtti. Ayrıca şirket, saldırganların yakalanması için tüm gücüyle çalışacağını belirtiyor. Mağdurlar tarafından ise henüz sosyal medyada gündem olan bir durum gözükmüyor.

İlginizi Çekebilir:

Jack Dorsey: “Bitcoin, Twitter Geleceğinin Büyük Parçası Olacak!”

El Salvador, Yetişkin Vatandaşlarının Tümüne 30 Dolar Değerinde Bitcoin Vereceğini Açıkladı 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz