Zyxel Nebula platformuna yeni eklenen ATP (Gelişmiş Tehdit Krouması) firewall desteği, sıfırıncı gün ve uç nokta saldırılarına karşı tam koruma sağlıyor.

Güvenlik, yapay zeka, bulut destekli ev ve iş çözümleri konusunda çalışan Zyxel, bulut tabanlı ağ yönetimi çözümü Nebula güvenlik kapsamını genişletiyor. Nebula, artık çok daha gelişmiş güvenlik duvarı ATP serisinin yönetimini destekleyeceğini duyurdu.

Evden çalışma standardının yükselmesi ile kapalı devre ağlar, iş merkezlerinde kullanılamıyor. Durum böyle olunca da güvenlik açıkları çok daha fazlalaşıyor. Araştırmalara göre, küçük işletme sahiplerinin %88’i, siber saldırılara karşı savunmasız durumda.

Özellikle küçük işletmelere destek veren Zyxel, merkezi olarak yönetilen, bulut tabanlı Nebula ailesine gelişmiş siber güvenlik önlemleri ekliyor. ATP firewall yazılım güncellemesi ile kullanıcılar, sıfırıncı gün ve uç nokta saldırılarına karşı tam koruma altına alınıyor.

zyxel-nebula-guncelleme-atp-teknosafari

Güvenli bir uzaktan çalışma deneyimi için Zyxel SecuExtender VPN çözümü de kurumların yanında yer alıyor. Bu sayede Nebula Kontrol Merkezi’ndeki yeni temel özelliklerden faydalanılırken, SecuExtender, evde veya ofis dışında çalışanlar için iki faktörlü kimlik doğrulama ve tünel koruması sağlamak için masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere uç noktalara kurulabiliyor.

Ayrıca daha akıcı ve basitleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi için, tüm Zyxel çözümlerinin lisansları Circle aracılığı ile yönetilebiliyor. Önceden yalnızca güvenlik lisanslarının yönetilebildiği Circle, artık varlık yönetimi, hesap yönetimi ve e-ticaret özelliklerini tek bir noktada buluşturuyor.

Zyxel Networks Başkanı Gordon Yang, konu hakkında “Nebula’ya gelen en son güncellemeler, işletmelere hepsi tek bir bulut tabanlı ağ tarafından birlikte yönetilebilen bir platform altında 60’tan fazla farklı ürünü kapsayan bir portföy sunuyor. Bu, işletmelere belirli ihtiyaçlarını ve dağıtım senaryolarını karşılamalarına yardımcı olacak zengin seçenekler sunuyor. Son 18 aydır ağ ortamında şahit olduğumuz bu değişimler sonrasında, küçük işletmelerin ve MSP’lerin güvenlik ve ağ yönetimi konusunda yaşadıkları zorluklara ayak uydurabilmelerini sağlamak için çözümlerimizi yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

Zyxel, Uzaktan Çalışanlar için Hızlı ve Kesintisiz İnternet Deneyimi Sunuyor

Zyxel, Evden Çalışan Profesyoneller ve İçerik Üreticiler İçin Geliştirdiği Yeni ‘Multigigabit Switch’ Modelini Tanıttı!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz