Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Netflix, beIN CONNECT, MUBI Türkiye, BluTV ve Amazon Prime olmak üzere dijital platformlardan izleyebileceğiniz film önerileriyle karşınızdayız. İşte; ‘Dijital platformlardan izleyebileceğiniz film önerileri’. ‘Dijital platformlarda izleyebileceğiniz filmler’. ‘BluTV film önerileri’. ‘Netflix film önerileri’. ‘MUBI Türkiye film önerileri’. ‘beIN CONNECT film önerileri’. ‘Amazon Prime Video film önerileri’. 

Yerli ve yabancı 10 filmi listelediğimiz haberimizde filmlerin içeriklerine de kısaca değindik. İşte; ‘Dijital platformlardan izleyebileceğiniz film önerileri’. ‘Dijital platformlarda izleyebileceğiniz filmler’. ‘BluTV film önerileri’. ‘Netflix film önerileri’. ‘MUBI Türkiye film önerileri’. ‘beIN CONNECT film önerileri’. 

Dijital Platformlardan İzleyebileceğiniz Film Önerileri 

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

‘Dijital platformlardan izleyebileceğiniz film önerileri’. ‘Dijital platformlarda izleyebileceğiniz filmler’. ‘BluTV film önerileri’. ‘Netflix film önerileri’. ‘MUBI Türkiye film önerileri’. ‘beIN CONNECT film önerileri’. 

İşe Yarar Bir Şey 

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Dijital platformlardan izleyebileceğiniz film önerileri listemize ilk sırada senaryosunu Pelin Esmer ve Barış Bıçakçı’nın yazdığı ‘İşe Yarar Bir Şey’ filmiyle başlıyoruz. Başrollerini Başak Köklükaya, Öykü Karayel ve Yiğit Özşener’in paylaştığı filmde üç karakterin hayatına giriyor, kendimizi şiirler arasında buluyoruz. Filmde, Avukat Leyla istemeyerek de olsa arkadaşlarıyla görüşmek için yolculuğa çıkar. Trenle gerçekleştirdiği bu seyahatinde hemşire Canan ile tanışır. Canan’la olan sohbeti Leyla’yı felç olan ve ölmeye karar veren Yavuz’la tanışmaya götürecektir. Bu 3 karakterin hayatına girdiğimiz filmde birbirilerini tanımayan insanların etkileşimlerini izliyoruz. Bir Kitabın Sayfaları adlı şiir de filmin en güzel detaylarından biri olarak karşımıza çıkıyor.  

Platform: BluTV 

In the Mood for Love  

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Dijital platformlardan izleyebileceğiniz film önerileri listemizde sırada ‘In the Mood for Love’ yer alıyor. İnternet ortamında bulmanın oldukça zor olduğu bu filmi Mubi Türkiye yenilenmiş kopyasıyla birlikte 19 Mart itibariyle yayına vermeye başladı. Bir Wong Kar Wai filmi olan In the Mood for Love izleyiciyi 1962 yılına götürüyor ve belki de sinema dünyasının en gerçekçi aşk hikayesini sunuyor. Aşkı ve tutkuyu izleyeceğiniz film, müziğiyle de adından söz ettiren yapıtlar arasında yer alıyor. Mrs. Chan ve MrChrow birbirlerine aşık fakat başkalarıyla evlidirler. Aynı zamanda eşleri tarafından da aldatılmaktadırlar. Eşleri gibi aldatmamak konusunda karar veren MrsChan ve MrChrow arasındaki arkadaşlık farklılaşır ve iki tutkulu aşık olurlar.  

Platform: MUBI Türkiye 

Call Me by Your Name  

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

2017’de çıkan ve Oscar ödül törenlerine damgasını vuran ‘Call Me by Your Name’ filmini  Netflix’ten izleyebiliyorsunuz. André Aciman’ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin Türkiye’de izlenebilmesine dair problemler çıksa da neyse ki izlenime sunuldu. Senaryosu James Ivory’ye ait olan film romantik, drama türünde. Film, Elio ile Oliver’ın ilişkisine odaklanmaktadır.  

Platform: Netflix 

Clemency  

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Listemizde sırada ‘Clemency’ ile devam ediyoruz. Bernadine Willams idam cezasına çarptırılan mahkumların olduğu hapishanede müdür olarak görev yapmaktadır ve pek çok infaza da şahit olmuştur. Dolayısıyla bu durum bir süre sonra Bernadine’i etkilemeye başlar ve özel hayatında bile işinin neden olduğu etkiyi yaşayacaktır. 

Platform: beIN CONNECT 

Cold War 

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Pawel Pawlikowski’nin son filmi olan ve sinema dünyasının kültleri arasında yer alan ‘Cold War’ soğuk savaş döneminde bizi bir aşk hikayesiyle buluşturuyor. İkinci Dünya Savaşı’ndan kısa bir süre sonra soğuk savaşın hakim olduğu dönemde birbirleriyle oldukça farklı karakterlere sahip iki sevgilinin hikayesini izliyoruz.  

Platform: Amazon Prime Video 

The Revenant  

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Bir intikam hikayesi olan ‘The Revenant’ filminin başrolünde Leonardo DiCaprio’yu izliyoruz. Vizyona girdiği dönemde büyük yankı uyandıran film, tek başına avlandığı sırada ayı saldırısına maruz kalan Hugh Glass’ın aldığı ölümcül darbelere rağmen hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Bu mücadelenin en önemli nedeni de elbette intikam almak. Karakter, zorlu doğa koşulları arasında yaşam savaşı verirken aynı zamanda doğayla bütünleşiyor.  

Platform: BluTV 

Border  

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Listemizde yer alan bir diğer film de ‘Border’. Türkçe adı Sınır olan bu film izleyiciyi gerçekten de sınırlarda dolaştırıyor ve zorluyor. 2018’de vizyona giren film Cannes Film Festivali’nde “Belirli Bir Bakış” alanında en iyi film ödülünü kazanmıştı. Tina gümrük memuru olarak çalışmaktadır ve insanlardan farklı fiziksel özelliklere sahiptir. Sezgileri ve koku alma özelliği de insanlara kıyasla oldukça gelişmiş olan Tina, bir gün kendisiyle aynı özelliklere sahip bir erkekle tanışır. Bu tanışmanın ardından Tina aslında kim olduğunun, nereye ait olduğunun peşine düşecektir. Filmi henüz izlemeyenler konusu gereği zorlayıcı bir etkisi olmadığını düşünebilir, fakat insanlık ve cinsiyet sınırını aşan bir filmle karşı karşıya kalacaksınız.  

Platform: beIN CONNECT 

Blaze  

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Teksas müziği hareketinin yaratıcısı ve ünlü şarkı sözü yazarı Blaze Foley’in hayatından bir kesit sunan ‘Blaze’ biyografik türde listemizde yer alıyor. Filmde, oğullarının ölümünden etkilediği ve izler bıraktığı insanlara kadar Blaze Foley’in hayatına dair pek çok detayı izliyoruz. 

Platform: beIN CONNECT 

Kelebekler  

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Yönetmenliğini Tolga Karaçelik’in yaptığı ve 2018 ile 2019 yılları arası adından söz ettiren ‘Kelebekler’ filminin oyuncu kadrosunda ise Bartu Küçükçağlayan, Tolga Tekin, Tuğçe Altuğ, Serkan Keskin, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi isimler yer alıyor. 3 kardeş 30 yıldır ayrıdır ve babalarıyla da bir bu kadar süre görüşmemişlerdir. Fakat kardeşler babalarının çağırması üzerine memleketlerine gitmek için birlikte yola çıkarlar ve olaylar gelişir. 

Platform: Netflix 

Marriage Story 

Dijital Platformlarda İzleyebileceğiniz Filmler

Listemizi Oscar ödüllü ‘Marriage Story’ filmiyle bitiriyoruz. Scarlett Johansson ile Adam Driver’ın başrolleri paylaştığı filmde dağılan bir evliliği ve kadın, erkek ilişkisine yakından bakıyoruz. Hikaye New York’tan Los Angeles’a uzanıyor. 

Platform: Netflix 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz