İşkur E-Şube Nedir?

Özellikle de iş arayanların İşkur şubelerine gitmelerine gerek duymadan tüm iş ilanlarını tek bir noktadan görüntüleyebilmelerine olanak tanıyan İşkur E-Şube uygulamasıyla karşınızdayız. Peki, bu uygulamayı nasıl kullanacaksınız? İşte; Tekno Safari okuyucuları için adım adım İşkur E-Şube uygulamasını anlattık.  İşkur E-Şube nasıl kullanılır? İşkur E-Şube ne işe yarar? 

Pandemiyle birlikte işsizliğin artması İşkur’a olan ihtiyacın da artmasına neden oldu. Bu nedenle, İşkur şubelerindeki yoğunluk pek çok kez haberlere konu oldu. Fakat, iş arayanların istihdam edilmesi noktasında önemli bir rol oynayan İşkur’a, e-şube üzerinden ulaşmak da mümkün. Ayrıca, pandemi döneminde belli zorunlulukları mobil üzerinden yürütmek de bir diğer önemli nokta. Peki bu uygulamayı nasıl kullanacağız? İş ilanlarına nasıl başvuracağız? Bu ve daha pek çok sorunun cevabı haberimizde. İşte;İşkur E-Şube nasıl kullanılır’ ? İşkur E-Şube ne işe yarar’ ? Tüm detaylarıyla sizler için anlattık.  

İşkur E-Şube Nasıl Kullanılır? 

İşkur E-Şube Nedir?

İşkur E-Şube uygulamasını iş arayan ve iş veren olmak üzere iki ayrı amaçla kullanabilirsiniz. İş arayan seçeneğiyle uygulamayı nasıl kullanacağımızı anlatalım. 

İşkur E-Şube Nedir?

Karşınıza çıkan seçenekler arasından üye ol yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

İşkur E-Şube Nedir?

Ardından üyelik sözleşmesini onaylıyorsunuz. 

İşkur E-Şube Nedir?

Daha sonra T.C kimlik numarası, ad, soyad, baba adı ve doğum tarihi bilgilerinizi giriyorsunuz.  

İşkur E-Şube Nedir?

Bu bilgilerinizi girdikten sonra kişisel verilerin korunması kanunu hükümlerini onaylıyor ve ileri yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. Şimdi uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

İşkur E-Şube Nedir?

Bireysel kullanıcı başlığının altında özgeçmiş, iş ilanları, bana uygun işler, iş başvurularım, favori ilanlarım, kayıtlı aramalarım, iş arama kayıt durumu, işsizlik ödeneği, danışman randevu isteği, TYP başvuru, TYP başvurularım, mesajlar ve danışmanınız kim seçeneklerini göreceksiniz. 

İşkur E-Şube Nedir?

Özgeçmiş seçeneğine geldiğinizde buradan kendi özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz.  

İşkur E-Şube Nedir?

İş ilanları seçeneğine geldiğinizde aradığınız pozisyonu, ülke, il, ilçe olmak üzere bilgileri girerek iş ilanlarına bakabilirsiniz. 

İşkur E-Şube Nedir?

Bana uygun işler seçeneğine dokunduğunuzda kurum türü, engelli, eski hükümlü ve normal olmak üzere kişisel durumunuzu, iş aradığınız sektörü, meslek ve tarih bilgileri gibi detayları girerek kendinize uygun ilanlara bakabilirsiniz. 

İşkur E-Şube Nedir?

Favori ilanlarım seçeneğinden beğendiğiniz ilanları, kayıtlı aramalarım seçeneğinden ise sisteme kayıtlı aramalarınızı görüntüleyebileceksiniz.  

İşkur E-Şube Ayarlar

İşkur E-Şube Nedir?

İş arama kayıt durumu seçeneğinden iş arayışınız varsa aktif, artık iş aramıyorsanız pasif hale getirebilirsiniz. Yalnız uygulamaya kayıt olduğunuz tarihten itibaren 12 ay boyunca iş arama durumunuz aktif olarak kalmalıdır.

İşkur E-Şube Nedir? 

İşsizlik ödeneği, iş kaybı tazminatı başvurusu seçeneğine geldiğinizde talep ve işveren bilgilerinizi giriyor ardından IBAN bilginizi giriyor ve son olarak yukarıdaki metni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz. 

İşkur E-Şube Nedir?

Karşınıza çıkan ekrandan çalışmanın sona erdiği tarihi ve iletişim bilgilerinizi de güncelledikten sonra işsizlik ödeneğine başvurunuz alınıyor. 

İşkur E-Şube Nedir?

İşsizlik ödeneği sorgulaması seçeneğinden ise bildirge kayıt numaranızı girerek ödeneğinizin sorgulamasını gerçekleştiriyorsunuz.  

İşkur E-Şube Nedir?

İş ve meslek danışmanlığı randevu seçeneğine geldiğinizde neden danışmanlık almak istediğinizi belirtip onaylıyor ve danışmanınızdan randevu talep ediyorsunuz.  

İşkur E-Şube Nedir?

TYP başvuru seçeneğinden ise TYP numarası, türü, birim, uygulama alanı vb. bilgileri girerek başvurunuzu gerçekleştiriyorsunuz. TYP; toplum yararına program anlamına gelmektedir ve işsizliğin yoğun olduğu dönemde veya yerlerde özellikle istihdamda zorluk çeken insanların toplum yararına bir işi veya hizmeti gerçekleştirmesi amacını taşımaktadır.

İşkur E-Şube Nedir?

TYP başvurularınızı da yine TYP başvurularım seçeneğine dokunarak fotoğrafta gösterdiğimiz ekrandan görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca size gelen mesajları mesajlarım seçeneğinden görebilir, danışmanınızı ise danışmanım kim seçeneğine dokunarak öğrenebilirsiniz.  

İşkur E-Şube Nedir?

Uygulamada sağ üstte gördüğünüz ‘menü’ simgesine dokunduğunuzda ise, online işlemlerin kısa yollar seçeneklerini göreceksiniz. Ayrıca, danışmanınızın kim olduğunu yine buradan danışmanım kim yazısına dokunarak öğrenebilirsiniz.

İşkur E-Şube Nedir?  

Yukarıda bahsettiğimiz tüm online işlemleri fotoğrafta gördüğünüz gibi menüden de bulabilirsiniz. İşkur’un kurs ve programlarını öğrenebilir, özel istihdam bürolarına bakabilirsiniz.  

İşkur E-Şube Nedir?

İşkur E-Şube uygulamasından çıkış yapmak istediğinizde ise sağ üstte gördüğünüz ‘sistemden çıkış’ yazan kutucuğa dokunarak çıkış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İşkur E-Şube Nedir?

İşkur E-Şube Ne İşe Yarar? 

İş arayanlar ve iş verenler için geliştirilen bir uygulama olan İşkur E-Şube; direkt olarak şubelere gitmeden işlemlerinizi telefonunuzdan yapmanıza olanak tanıyan bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan İşkur E-Şube ile ilanları online ve hızlı bir şekilde görebilir, filtreler aracılığıyla kendinize uygun ilanları görüntüleyebilir, başvuru yapabilirsiniz. İşkur danışmanınızla görüşmeniz gereken bir konu olduğu takdirde yine bu uygulama üzerinden randevu oluşturabilirsiniz. Kendi işini kurmak isteyenlerin bununla ilgili de fikir alabileceği uygulamanın, kullanımı da oldukça basit ve tüm mobil telefonlarla uyumlu.  

 

İşkur E-Şube uygulamasını Play Store‘dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izleme için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Epic Games’in Ücretsiz Sunduğu Yeni Oyun: Tropico 5

iPhone 12 Ailesine Olan Talep Artmaya Devam Ediyor!

Realme, Kablosuz Kulaklık ve İki Akıllı Saatini Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz