AKG N400

Kablosuz kulaklıklar, son zamanlarda kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edilen teknolojik cihazlar haline geldiler. Birçok farklı marka bu noktada üretim gerçekleştiriyor ya da uzaman ses teknolojileri üreten firmalar ile ortak çalışıyor. Ses ürünleri noktasından uzman olan AKG, yeni kablosuz kulaklığı AKG N400’ü tanıttı. AKG N400, şarj süresi ve aktif gürültü engelleyici özelliği ile öne çıkıyor.

Teknoloji ilerledikçe kullanıcılar kablolardan kurtulmak istiyor. Kablosuz şarj özelliği, kablosuz kulaklıklar derken, bu tarz konforlu ürünler hem model çeşitliliği anlamında genişliyor hem de çok daha fazla tercih ediliyor. Ses ürünleri noktasında uzman Avusturya merkezli şirket AKG, yeni kablosuz kulaklığı AKG N400’ü tanıttı. Yeni model, tasarım detayları ile biraz Samsung Galaxy Buds+ ‘a benziyor. Zaten Buds+ modelini, Samsung, AKG ile ortak geliştirilmişti. AKG’nin yeni kablosuz kulaklığının en dikkat çeken özelliği ise aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olması.  

AKG N400 özellikler 

AKG N400 özellikler 

AKG’nin yeni tanıtmış olduğu kulaklığın öne çıkan yönlerinden bir diğeri de tek şarj ile birlikte 12 saate kadar pil ömrü sunabiliyor olması. Ayrıca ürün tam olarak 2 saat içinde şarj olabiliyor. 10 dakikalık şarj ile de 1 saat kullanım ömrü sunuluyor bize.  

Kulaklığın bir başka güzel özelliği ise IPX7 sertifikasına sahip olması. IPX7 sertifikası ile 1 metre derinliğinde olan suya, 30 dakika dayanabiliyor. Ayrıca yağmur yağması ve terleme durumlarına dayanabilmesi için IPX3 sertifikasına sahip. Ek olarak kulaklık, sesli asistan desteğine sahip. Yani Bixby, Google Assistant ve Siri gibi sesli asistanlar ile iletşim kurabiliyor.  

AKG’nin sunacağı yüksek ses kalitesi ile birlikte, ayrıca kulaklık aktif gürültü engelleme özelliğine sahip. Buds+ ‘a benzeyen tasarımı ile aynı zamanda pasif gürültü engelleme özelliğine de sahip. Aktif gürültü engelleme özelliğinde, kulaklık içerisinde olan elektronik bir devre ile dışarıdan gelen sesin frekansı belirleniyor. Daha sonra ise bu frekansa uygun bir ses üretiliyor ve dışarıdan gelen gürültü tamamen kesiliyor. Pasif gürültü engelleyici özelliğinde ise kauçuk, deri, sünger gibi malzemeler ile kulaklarımız sarılıyor, bu şekilde dışarıdan gelen ses engelleniyor. Her iki özelliği barındırıyor olması sayesinde, ekstra güç tüketen aktif gürültü engelleyici kapatılarak, hem güç tasarrufu sağlanabilir hem de pasif gürültü engelleyicisi ile yine dış sesler engellemiş oluyor. 

AKG N400 fiyat 

AKG N400 fiyat 

AKG çatısı altından çıkmış olan bu kulaklık için belirlenen resmi satış fiyatı 190 dolar olarak açıklandı. Kulaklık şu an için sadece Güney Kore’de satılıyor, ne zaman diğer pazarlarda satılmaya başlanacağı hakkında bir açıklama yapılmadı.  

MIT, düşük maliyetli solunum cihazı geliştirdi 

Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme – Ses Kalitesi Nasıl?

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz