Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaTeknolojiDJI, ‘FPV’ İsimli Yarış Drone’ununu Bu Kez de ‘Mercedes-EQ’ Formula E Takımı ile Pistte...

DJI, ‘FPV’ İsimli Yarış Drone’ununu Bu Kez de ‘Mercedes-EQ’ Formula E Takımı ile Pistte Buluşturdu

Çin merkezli ‘drone’ üreticisi DJI, kısa bir süre önce kullanıcı beğenisine sunduğu ‘FPV’ isimli yeni yarış drone’ununu bu kez ‘Mercedes-EQ’ Formula E Takımı ile pistte bir araya getirdi. Şirket, aynı drone’u geçen haftalarda ‘Porsche 911 Turbo’ ile yarıştırdığı bir video da yayınlamıştı.  

Çin merkezli teknoloji şirketi DJI, yaklaşık 2 ay önce görücüye çıkarılan ‘FPV’ isimli yeni yarış drone’ununu bu kez ‘Mercedes-EQ’ Formula E Takımı ile pistte bir araya getirdi. Şirket, resmi YouTube sayfası üzerinden konuya ilişkin yeni bir video da yayınladı. Söz konusu videoda, ‘drone’un ‘Mercedes-EQ’ Formula E Takımı ile yarışmasa da yarış arabasını takip ederek kusursuz manevralar yaptığı ve oldukça iyi görüntüler yakaladığı görüldü. Videoda ayrıca, hem Mercedes-EQ takımının hem de DJI FPV’nin her zaman üstün performans sunduğu ve teknik olarak sınırları zorladığı vurgulandı.  

Diğer yandan; DJI, ‘FPV’ drone’unun reklam çalışmalarında daha önce de benzer hamleler yapmıştı. Şirketin yarış drone’u, kısa bir süre önce ‘Porsche 911 Turbo’ ile yarıştırılmıştı. Çinli teknoloji şirketi, yarışa ilişkin bir videoyu da yine resmi YouTube kanalı üzerinden yayınlamıştı.  

DJI ‘FPV’ yarış drone’u, saatte 140 kilometre hıza çıkabiliyor

DJI FPV

Bununla birlikte; DJI FPV, birkaç ay önce tanıtılmıştı. Drone, piyasaya sürüldüğü günden bu yana teknik özellikleri ve arabalarla yarışan hızıyla sıklıkla gündeme gelmişti. Ürünün, 60 karede 4K ve 120 karede 1080 piksel video kaydını mümkün kıldığı biliniyordu. Drone’un ayrıca, saatte 140 kilometre hıza çıkabildiği ifade ediliyordu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

DJI, Yeni ‘Air 2S’ Drone Modelini Tanıttı! 

DJI Global, Inspire 2 Drone’u ile Çekilen Eşsiz İstanbul Görüntülerini Instagram Hesabından Paylaştı

DJI Yeni Gimbal’ı Osmo Mobile 4’ü Fiyatıyla Birlikte Tanıttı

DJI’dan; En Akıllı, En Güvenli ve Kolay Uçurulabilen Dron Mavic Air 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR