DJI Air 2S Drone

Çin merkezli teknoloji şirketi DJI, uzun bir süredir merakla beklenen yeni ‘Air 2S’ drone modelini tanıttı. 20 MP çözünürlüğünde bir kamera ve 3.500 mAh kapasitesinde değiştirilebilir bir batarya ile gelen model, katlanabilir ve portatif yapısıyla da dikkatleri üzerine topladı.  

Çin merkezli teknoloji şirketi DJI, uzun bir süredir merakla beklenen yeni Air 2S’ drone modelini tanıttı. Şirketin, yeni modelde önceki nesle göre menzili önemli oranda artırdığı ve kamerayı geliştirdiği görüldü. Cihaz, 999 dolarlık bir fiyat etiketiyle geldi. Fakat DJI; modelin iki ekstra batarya, ND filtreleri, şarj yuvası ve çantası ile birlikte paket halinde alınması durumunda bin 299 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağına işaret etti. Ürünün; gelişmiş kamerası, geniş menzili ve nesne takip özelliği ile kendi segmentinin en dikkat çeken drone’larından biri olacağı belirtildi. Türkiye’de de satışa sunulacak olan drone’un, resmi Türkiye satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Aktarılan detaylara göre; DJI Air 2S, bünyesinde 1 inçlik ve 20 MP çözünürlük sunan bir görüntü sensörü bulunduruyor. Söz konusu kamera ile 30 karede 5.4K, 60 karede ise 4K video kaydı yapılabiliyor. Görüntü sensörü ayrıca; 30 karede yapılan 4K video çekimlerinde 4x, 30 karede yapılan 1080 piksel video çekimlerinde ise 8x yakınlaştırma yapma imkanı sunuyor. Böylece düşük kare hızlarında video kaydı yaparken görüntüleri minimum kayıpla yakınlaştırmak da mümkün hale geliyor. Ürüne entegre edilen nesne algılama özelliği ise cihazı ağaç veya elekrik teli gibi engellerin bulunduğu yüksek alanlarda kullanmayı daha güvenli bir hale getiriyor. Bu sayede drone, uçuş sırasında çevresindeki nesneleri otomatik olarak algılıyor ve olası bir kazanın önüne geçiliyor. 

DJI Air 2S, önceki nesil ‘Air 2’ye göre neredeyse iki kat daha yüksek menzil sunuyor

DJI Air 2S

Diğer yandan; DJI Air 2S, önceki nesil ‘Air 2’ye göre neredeyse iki kat daha yüksek menzil sunuyor. Cihazın, HD akış sırasında 1.5 kilometrenin üzerinde bir menzil sunduğu ifade ediliyor. Ürünün 3.500 mAh kapasitesindeki değiştirilebilir bataryası ise 31 dakikalık maksimum uçuş süresi vadediyor. Drone ayrıca, ‘OcuSync O3’ adı verilen video aktarım sistemi sayesinde 4 adet veri iletim anteni ile birlikte geliyor.  

Bunun yanında ürün, birçok otomatik görüntü yakalama modu bulunduruyor. Bu modlar arasında, ‘MasterShots’ isimli yeni bir versiyon da yer alıyor. ‘MasterShots’ devreye girdiğinde DJI Air 2S, profesyonel çekim kalitesi sunacak şekilde kendine otonom bir uçuş rotası oluşturuyor ve ‘FocusTrack’ ile belirli bir nesne veya kişiyi sürekli odağında tutabiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

DJI Global, Inspire 2 Drone’u ile Çekilen Eşsiz İstanbul Görüntülerini Instagram Hesabından Paylaştı

DJI Yeni Gimbal’ı Osmo Mobile 4’ü Fiyatıyla Birlikte Tanıttı

DJI’dan; En Akıllı, En Güvenli ve Kolay Uçurulabilen Dron Mavic Air 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz