Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Açılır

Çoğumuz günün belirli bir zamanını Facebook’ta gezinerek, fotoğraf paylaşıp arkadaşlarımızı takip ederek geçiyoruz. Fakat kimi zaman uzun yıllar önce hayatlarımıza giren sosyal medya uygulamalarına biraz ara vermek isteyebiliyor ya da bir hata yüzünden hesaplarımızın kapatıldığına şahit olabiliyoruz. Peki, bir şekilde dondurulan veya kapatılan Facebook hesabı nasıl açılır? Hesabınızı yeniden açmak için ne yapmanız gerekiyor?

Facebook dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım platformlardan biri. Her geçen gün üye sayısını arttıran sosyal medya devi, bir yandan kullanıcısına farklı iletişim imkanları sunarken diğer yandan üyelerinin haklarını en iyi şekilde korumaya çalışıyor. Çevrim içi ortamda yaşanan dolandırıcılık sorunlarını önlemek ve kullanıcılarının sahte hesaplar karşısında mağduriyet yaşamasına engel olmak için özel bir kontrol mekanizması geliştiren Facebook, kimi zaman şüpheli bulduğu hesapları kapatabiliyor. Elbette bu tarz uygulamalarda kurunun yanında yaşın da yanabileceğini bilen şirket, haksızlığa uğrayan üyelerinin hesaplarını yeniden açmasına izin veriyor. Bunların yanında kişiler istedikleri zaman Facebook hesaplarını dondurabiliyorlar. Kendi belirledikleri zaman zarfı boyunca hesaplarını kapalı tutan üyeler, diledikleri an eski profillerini yeniden kullanmaya başlayabiliyorlar. Tabii bu noktada akıllara ilk olarak “Kapattığım Facebook hesabımı nasıl geri alabilirim?, Eski hesabıma yeniden ulaşabilir miyim?” soruları geliyor. Biz de bu yazıda kapatılan Facebook hesabı nasıl açılır , dondurulan facebook hesabı nasıl açılır sizlere anlatacağız.

Facebook Tarafından Kapatılan Hesabımı Nasıl Açabilirim?

Facebook Tarafından Kapatılan Hesabımı Nasıl Açabilirim?

Facebook uygunsuz veya şüpheli durumlara rastladığı hesapları direkt olarak kapatma yetkisine sahip. Tabii ki bu geri alınamayacak bir durum değil. Şirket bir uyarı niteliği taşıyan bu işlemin sonrasında kullanıcısına hesabını yeniden aktifleştirme imkanı sunuyor. Bu sayede haksız yere kapatılan hesaplar da rahatlıkla açılabiliyor. Ama öncelikle Facebook’un üyelerinin hesaplarını kapatmasına neden olan durumlara bakalım.

 • Ahlaka aykırı davranışlar
 • Farklı Facebook kullanıcılarından gelen şikayetler
 • Sahte isim ile açılan hesaplar
 • Facebook üzerinden zararlı paylaşımlarda bulunmak
 • Yasaklı içerikler paylaşmak

Facebook yukarıda listelenen durumları fark ettiği zaman kullanıcısına bir uyarı gönderiyor. Çoğu zaman spam klasörüne düşen bu e-posta üye tarafından fark edilemeyebiliyor. Eğer gelen uyarı yazısını görüp uygun bir dille cevap yazarsanız hesabınızın kapatılmasını önleyebilirsiniz. Eğer siz farkında olmadan hesabınız kapatılırsa Facebook geri getirme işlemi için birazdan bahsedeceğimiz yolları deneyebilirsiniz.

Facebook Yardım Merkezi Üzerinden Hesap Açma Talebi

Eğer hesabınız uygunsuz paylaşımlar veya kural dışı içerikler sebebiyle kapatıldıysa Facebook yardım merkezinin ilgili sayfasından hesabınızın incelenmesi ve ardından yeniden açılması için bir talep oluşturabilirsiniz.

Facebook Yardım Merkezi Üzerinden Hesap Açma Talebi

 • Facebook yardım paneli üzerindeki bu form ile yetkililere ulaşıp hesabınızı yeniden aktifleştirebilirsiniz. Bunun için sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun. Bu noktada kimlik paylaşımı yapmak güvenilirliğinizi arttırabilir.
 • Siz formu gönderdikten sonra Facebook yetkilileri hesabınızı inceleyecek ve paylaşımlarınız doğrultusunda karar verecektir.

Facebook’a hesap açma talebi göndermek için TIKLAYINIZ! 

E-posta Yoluyla Hesap Açma

Eğer bilerek ya da yanlışlıkla Facebook hesabınızı sildiyseniz ve bu yüzden de “Silinen Facebook hesabı geri alınır mı? Eski hesabıma kavuşmanın bir yolu yok mu?” diye düşünüyorsanız Facebook yetkililerine e-posta atabilirsiniz. Bu yöntemi uygunsuz içerik sebebiyle kapatılan Facebook hesabınızı açmak için de kullanabilirsiniz.

Facebook yardım merkezi yetkililerine ulaşabileceğiniz e-posta adresleri şu şekildedir:

“Sildiğim eski Facebook hesabımı nasıl açarım?” sorusunun cevabı için yukarıda verilen iletişim bilgilerini kullanarak Facebook’a durumu anlatan bir e-posta atmanız yeterli olacaktır. Fakat kural ihlali sonucunda kapanan hesaplar için yapılacak işlemler biraz daha çetrefillidir. Çünkü bu noktada Facebook yetkililerini aynı hatayı tekrar yapmayacağınıza, bir daha herhangi bir kuralı ihlal etmeyeceğinize ikna etmeniz gerekiyor. Eğer yaşananların bir yanlış anlama ve talihsizlik olduğu konusunda yeterli açıklamayı yapar ve ilgili kişileri hesabınızın güvenli olduğuna inandırırsanız kapanan Facebook profilinize yeniden kavuşabilirsiniz.

Dondurduğum Facebook Hesabımı Nasıl Açabilirim?

Dondurduğum Facebook Hesabımı Nasıl Açabilirim

Bilindiği gibi kullanıcılar istedikleri zaman Facebook profillerini dondurabilirler. Eğer hesabınızı dondururken yeniden açılmasını istediğiniz tarihi belirtmediyseniz profilinize ulaşmak için Facebook eski hesap açma, yani dondurulan hesabı yeniden aktifleştirme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 • Aslında dondurulan hesabınızı açmak için yapmanız gereken tek şey Facebook giriş sayfasını ziyaret etmek. Ana sayfada üyelik bilgilerinizi girdikten sonra direkt olarak hesabınıza bağlanabilir ve Facebook maceranıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Facebook’a giriş yapmak için TIKLAYINIZ!

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eğer Facebook hesabınızı bir süre dondurmak isterseniz aşağıda verilen adımları kullanabilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

 • İlk olarak ana sayfanın sol üst köşesinde yer alan küçük ok işaretine basın ve açılan menüden “Ayarlar” kısmına tıklayın.

facebook hesabi dondurma facebook hesabi silme

 • Açılan sayfada sol tarafta yer alan “Facebook Bilgilerin” sekmesine tıklayın ve karşınıza çıkan menüden “Dondurma ve Silme” bölümüne giriş yapın.

facebook dondurma

 • Siz hesabınızı dondurmak istediğinizi belirttikten sonra karşınıza bir form çıkacak. Söz konusu formu doldurduktan sonra Facebook hesap dondurma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

107 YORUMLAR

  • Facebook hesabımı
   Kişisel bilgilerimin herkeze görümemesini istedim Facebook taki arkadaşlarımın geneli iyice açıklayıcı bilgileri olmadığını gördüm genel itibariyle mesela sadece adımı kalsın soyadımı silmek istedim doğum tarihimi 1 Mayıs yılını silmek istedim bu gibi işlemler yaparken Facebook hesabım kapandı tekrar açılması nıistiyorum iyi günler diliyorum

 1. Hesabim başkasının eline geçti ve cinsel içerikli fotoğraflar paylaşıldığı için hesabım kapatıldı açmak için başvuru yapıyorum ama covid 19 nedeniyle çalışan personel sayısı az olması kaynaklı bu işlemi gerceklestiremiyoruz diyor ne yapmam gerek

  • Benimde 2010 yılında açılan hesabım bu ay kapandı yıllardır içinde bir ton anı hatıra biriktirdim hepsi bir anda toz oldu gitti sahte hesap diye bildiri geldi lakin anlamadığım 2010 yılından beri kullandığım kendi şahsi ismimi soyadımı koyduğum bir hesap nasıl sahte hesap olur yanarım yanarım içindeki resimlerime yanarım facebook eskisi gibi değil malesef

 2. İyi akşamlar diliyorum benim hesabım kapatıldı kimlik istiyor ben kimliğimi yolladım 1 hafta oldu ve birisi giriyor benim ailemin resimleri var lütfen destek cıkın 11858 numara sölediler aradım pek bi yardımcı olan olmadı oyuna da bağlıydı oyunumada giriliyor. Ölmüş olan aile resimlerim de var lütfen destek cıkın rica ediyorum ??

 3. Lütfen yardım edin facebook dondurmustum sifremi unuttum acamiyorum bu sayfaya ulaşmam lazım kızımın ve ailemin resimleri var ne olur biri yardım etsin bana açmaya çalıştım ma ne mail sifrem de yok telefon numaram da onlara ulasamadigim için acamiyorum açmaya çalıştığım facebook [email protected] ne olur yardımcı olun

 4. Facebook hesabımı yanlışlıkla sildim ve Facebook saki e posta adresimi unuttum FaceTime açarkende telefon numaramı yanlış girmişim

 5. Kişisel hesabımı facebook kapattı inceleme talebi olarak mail attım ama kapatıldı geri çevrilmez yazıyor. Hiçbir şey yapamazmıyım

 6. Değerlendirme aşamasına almış olduğunuz Facebook hesabım kişisel hesabımdır. Herhangi bir şekilde başkasına zarar vermek taklit etmek rahatsız etmek gibi bir gaye içine girmedim. Yapılan paylaşımlar, mesajlaşmalar ve resimlere bakılır ise herhangi bir sorun teşkil eden olumsuz bi olaya meyillenmediğim görülecektir. Değerlendirme de olan Facebook hesabım yanlış doğum tarihi onaylamak sebebiyle kimlik doğrulama istedi gönderdim ama 22 gün oldu hala açılmadı. Hesabım yoksa kapanacak lütfen yardımcı olun.

 7. Yaş kısmını yanlışlıkla değiştirdim, hesabım birden kapatıldı. Kaç yıllık bilgilerim resimlerim var, insan bir uyarı bildirir, bir aydır açılmadı. Kimlik doğrulama da yaptık. Bu nasıl iştir? Sahte hesapları kapatmazlar, yanlışlıkla olan bir şeyi ne çözüyorlar ne bir muhatap var.

 8. Hüseyin benim telefonuma viris gecti hesabim in şifresini unuttum ve erişemiyorum kimlik biçimi istediler hiç bir şekilde olumlu olumsuz dönüş saglanmadı

 9. Arkadaşlar hesabım çalınıp sonra kapatıldı hiçbir şekilde Facebook yetkililere ulaşamıyorum kimlik gönderme yeri ise covid19 nedeni ile o birimde çalışan sayısı az olduğu yardımcı. Olamıyoruz diyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim [email protected]

 10. Ya benim hesabımı biri çaldı yada kapatıldı haberim yok kardeşim önceden haber verin ya böyle adelet olurmu haksız yere kapatmayın ya insanlara yazık 10 senedir bende kullanıyorum hesabımı nasil geri alırım.ya

 11. Arkadaşlar hesabım çalınıp sonra kapatıldı hiçbir şekilde Facebook yetkililere ulaşamıyorum kimlik gönderme yeri ise covid19 nedeni ile o birimde çalışan sayısı az olduğu yardımcı. Olamıyoruz diyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız

 12. Facebook ekini çoğu kişinin hesabı kapatıldı neden böyle bir adaletsizlik yapılıyor bilmek istiyorum şimdi de çıkardınız resim kimlik at böyle birsey olamaz ya insanların özgürlük alanını kısıtlamayın önceki Facebook kullanımı nerde şuan ki kullanım nerde ve benim 1 yıllık hesabım neden kapanır gerçek kimliğimi deşifre etmek istemiyorum bu benim en doğal hakkım lütfen kapattığınız Facebook sayfamı açmanızı talep ediyorum insanlara piskolojik şiddet algılıyorum bu davranıştan ve şunuda eklemek istiyorum Facebook kapatıyorsunuz yeni açıyoruz tekrar kapatıyorsunuz ve çok kişi bu durumdan madur ettiniz ricam Facebook tekrar açılması

 13. yanlışlıkla doğum tarihi degiştirdim oğlumun adına açtım ama ben kullanıyordum birden kapandı lütfen içinde çok önemli anılarım var lütfen yardımcı olun geri açılsın hesabım kaç gündür inceleniyor açılmadı kimlik fotokopisi attım hala tık yok

 14. Facebook hesabım kapandı Facebook şirket tarafından nasıl açabilirim yardımcı olur musunuz eski bu numaram var da bu numara başkasının elinde şu an

 15. Neden hesabım açılmıyor birileri cevap verebilirmi herşey var Facebook da telofon numaram resimlerim herşey orijinal olduğu hâlde neden kapatıldı

 16. Facebook hesabım kapatıldı yaşım yalnışlıkla küçük girildi lütfen yardımcı olun ya kimlik diye istedi gönderdim halde 3 aydır açılmadı

 17. Facebook Müşteri Hizmetleri 1 aydan belli bana yardımcı olmadı hala dönüş yapmadı eski Facebook’un da benim fotoğraflarımı videolarımı hiç izleme diller mi direkt gözetim altına aldılar yaşamı küçülttüm için yanlışlıkla Onun için bana hala dönüş yapmadılar eski hesabımı istiyorum ben

 18. 18 yaşnda oldum halde facebok hesabım kapatldı ve
  Facebok hesabım papçi mobale bağlı ve baya bir para yatrdım hesabımı lütfe
  N açn teşekrler

 19. 26 gün oldu facebook hesabımı kapattınız istediğiniz kimlik bilgilerimi gönderdim kimliğim ve facebook hesabım doğrudur sahtelik yoktur müzisyenim sosyal medyayı kullanmam gerekiyor yeni hesapta açamıyorum hata veriyor mağduriyetimi lütfen gideriniz facebook hesabımı açınız çok ihtiyacım var kuralları ihlal ettiysem özür dilerim bir daha yapmayacağıma söz veriyorum

 20. merhabalar facebook hesabımı dondurdum daha sonra açmaya çalıştım fakat şifremi unuttum şimdide hiçbir şekilde kod kabul etmiyor çok fazla kod girdiğim için ardından yanlışlıkla yeni bi hesap açmışım bana yardımcı olabilir misiniz

 21. Otizimli bi oğlum var onla vakit geçirmek icin hesabımı dondurmak yerine 30 sonra şile bastim ve onayladın 30 içerisinde de giriş yapmadım bugün girdiğimde hesabıma ulaşamadım oğlumun otizim guruplarına giremiyorum allah rızası için hesabımı açarmısiniz

 22. Kişisel hesabım bildiğim nedenlerden dolayı kapatıldı hesabıma giremiyorum.hesabimin hangi sebepten dolayı kapatıldığını öğrenmek istiyorum.

 23. Hesabımı niye kapandı kaç gündür uğraşıyorum açılması için olmuyor durduk yere hesap mı kapatılır açın şu hesapları artık

 24. merhabalar ne olur hesabımı gerı acın kımlık bılgıme kadar gonderdım 17 gun oldu 12 gun sonra ıptal edılecek artık yeter ılgılensın bırılerı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz