Wolkswagen ID.R

Birçok rekora imza atan ve elektrikli otomobillerin gücünü gösteren Wolkswagen ID.R yine kendini kanıtlamayı başardı.

Sıfır kilometre hızdan yüz kilo metre hıza sadece 2.2 saniyede çıkabilen dünyanın en hızlı elektrikli otomobillerinden olan Wolkswagen ID.R yine kendini kanıtlamayı başardı. BBC’de yayınlanan otomobil programı Top Gear’den yarış pilotu ve otomotiv gazetecisi olan Chris HarrisWolkswagen ID.R’ı test etti. Piste çıkan Wolkswagen ID.R rakibi ise dünyanın en hızlı otomobillerinden olan McLaren 720s’dı. McLaren 720s, sıfırdan, yüz kilometre hıza 2.9 saniyede çıkabiliyor. 

Yarışı lider olarak tamamlayan Wolkswagen ID.R’ın tek rekoru bu değil. Wolkswagen ID.R 2018 yılında yapılan Pikes Zirvesi Uluslararası Tepe Tırmanışı yarışında parkuru 7 dakika 57 saniye içerisinde tamamlamıştı. Elde ettiği bu başarı ile parkuru 8 dakika altında tamamlayan ilk otomobil olmuştu. 2019 yılında ise iki rekora birden imza attı. 

Tianmen Dağı’nda yapılan yarışta 7 dakika 38 saniye süren bir yaşı ile rekor kıran Wolkswagen ID.R, aynı sene Nürburgring pistinde saatte 205 kilometre hızla yol almıştı ve parkuru 6 dakikada tamamlayarak elektrikli otomobil rekoru kırmıştı.  

I.D. R ile ilgili görsel sonucu

Wolkswagen ID.R özellikleri

Wolkswagen ID.R, 671 beygir gücüne sahip  ve 649 Nm tork kuvet üretebiliyor. 0-100 Km hıza ise 2.2 saniyede çıkıyor. 

DigiToll 3. Bölüm

Yerli otomobilin tasarımcısı Pininfarina’nın 1877 beygirlik yeni elektrikli otomobili

Nissan, Nissan Switch isminde yeni bir abonelik sistemi başlatıyor

BMW, Formula E’de kullanılacak güvenlik araçlarını tanıttı!