koronavirüs-whatsapp-danisma-hatti

Sağlık bakanlığı tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni bir adım daha atıldı. Bu kapsamda herkesin kolaylıkla ulaşabileceği Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı kuruldu.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşları uyarmak ve bilgilendirmek için kullanıma sunduğu Hayat Evet Sığar uygulamasının ardından yeni bir adım daha atıldı. Bakanlık bu sefer insanların günlük hayatta çok sık olarak kullandığı WhatsApp üzerinden de hizmet verecek. Whatsapp Koronavirüs Danışma Hattı, 7 gün 24 saat aktif olacak. 

Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı hakkında yapılan resmi açıklama:

koronavirüs-whatsapp-danisma-hatti

Twitter’dan resmi olarak duyurulan bu hat için yapılan resmi açıklama ise şu şekilde: “Koronavirüs ile mücadelede SABİM 184 WhatsApp Danışma Hattı kuruldu. Yeni Koronavirüs Hastalığı hakkında, 0541 888 01 84 numaralı Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) 184 Whatsapp Danışma Hattı’ndan bilgi alabilirsiniz.” Bu sayede özellikle WhatsApp’ı aktif olarak kullanan insanlara daha kolay şekilde ulaşılabilecek ve kurulan hat 7 gün 24 hizmet verecek.

Hayat Eve Sığar uygulaması ile vatandaşları uyarma ve bilgilendirme konusunda oldukça başarılı bir adım atan Sağlık Bakanlığı, kurulan danışma hattı ile güvenilir ve en güncel bilgiyi herkese ulaştırmayı hedefliyor.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı tarafından Hayat Eve Sığar uygulaması için yapılan açıklama şu şekildeydi:

“Yakın sürede çok fazla riskli alanlarda dolaşan ve fazla kişi ile temas eden kişiye risk puanı verecek ve o kişiyi gerekirse teste gönderecek, hatta arkadaşları varsa eklenmiş senin şu arkadaşının riski yükselmiş uyarısı verecek. Test yapılıp negatif çıkarsa, riski sıfırlayacak.

Uygulama ile bulunduğunuz bölgedeki enfekte hasta yoğunluğunu görebiliyorsunuz. Aile ve yakın görüştüğünüz herkese yükletme gayretinde olunursa faydası çok olacaktır. Ayrıca izolasyon altında bulunanların yüklemesi kaçınılmaz. Herkesin bu uygulamayı yükleyerek kullanmaya başlaması birçok şeyin takibini, hastalık sonrasındaki temas zincirinin kolayca bulunmasını sağlayacaktır.”

Play Store’dan (Android) uygulamayı indirmek için tıklayın

App Store’dan (iOS) uygulamayı indirmek için tıklayın

İlginizi Çekebilir:

Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesi açıldı

Facebook, asılsız koronavirüs haberleri ile etkileşime girmiş kişileri uyaracak

Teknoloji Haber Bülteni Digitoll için Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz