Elon Musk solunum

Coronavirüsün akciğerleri hedef almasından dolayı hastaların tedavisinde kullanılan en gerekli araçlardan biri, solunum cihazı. Bu sebepten ötürü birçok şirket ve iş insanı hastanelere ve ülkelere solunum cihazı bağışlıyor ya da suni solunum cihazı üretebilmek için fabrikalarını tekrardan düzenliyor. Bu yardımlar ile birlikte Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve CEO’su Elon Musk, yaptığı solunum cihazı yardımlarından sonra, ellerinde olan tüm solunum cihazlarını dünyaya, ücretsiz olarak dağıtabileceğini açıkladı. Bu iş için Tesla’nın dağıtım ağını kullanmayı planlıyor.

Korona virüs yayılmaya ve insanları korkutmaya devam ediyor. İnsanlar bu gelişmeler ile birlikte, daha fazla evde kalmaya ve kişisel hijyenlerine dikkat ederek, hastalığa yakalanmamaya çalışıyorlar. Bu sırada da tüm dünya virüsün kalıcı ve net bir tedavisini bulmaya çalışıyor. Coronavirüs, hastaların en çok akciğerlerine saldıran bir virüs olduğundan dolayı, hastalar nefes almakta son derece zorlanıyorlar. Bu yüzden tedavi aşamasındayken en çok ihtiyaç duyulan tıbbi alet, solunum cihazları oluyor. Birçok şirket ve iş insanı, elini taşın altına soktu ve yüklü miktarlarda bağışta bulundu. Kimi şirket ise doğrudan solunum cihazı bağışladı. 

Elon Musk, 1200 solunum cihazı bağışladı

Elon Musk 1200 solunum cihazı bağışladı

Elon Musk’da bu iş insanlarından biri. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Çin’den satın aldığı bin 200’den fazla solunum cihazını Los Angeles’a bağışladı. Bu gelişmeler üzerine New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, bölgedeki hastanelere solunum cihazı ulaştırdığı için Elon Musk’a teşekkür etti. Bu bağışların ardından Elon Musk bir açıklamada daha bulundu. Elon Musk, Amerika Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmış olan solunum cihazlarını tüm dünyaya, ücretsiz olarak dağıtabileceğini açıkladı. Bu dağıtımı ise elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın dağıtım ağını kullanarak yapacağını belirtildi.  

Ayrıca Elon Musk, sadece bu yardımları ile kalmayacak. Elon MuskTesla’nın Kaliforniya’da bulunan araç üretim tesisini ve New York’da bulunan güneş enerji tesisini tekrardan düzenleyecek ve solunum cihazı üretmeye başlayacak. Şu an birçok fabrika gibi, bu iki fabrika da Corona dolayısıyla kapalı durumda. Elon Musk, açıklamasında en yakın zamanda bu iki fabrikanın da solunum cihazı üretebilecek şekilde, tekrardan açılacağını söyledi. Bu noktada Elon MuskMedtronic şirketi ile iş birliği içerisinde olacak. Medtronic CEO’su yaptığı açıklamada, Tesla’nın üreteceği solunum cihazlarını geliştirdiklerini ve en yakın zamanda seri üretime hazır hale getirmek istediklerini söyledi.  

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Savaş Oyunu

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiren insan sayısı 214’e çıktı

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz