Türkiye'de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiren insan sayısı 214'e çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüsün yayılımı ve etkileri hakkında açıklama yaptı. Bakan Koca’nın açıkladığı verilere göre Türkiye’de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiren insan sayısı 214’e ulaştı. Türkiye’de toplam koronavirüs vaka sayısı ise 13 bin 531 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de koronavirüs sebebiyle yeni vaka sayısı ve yaşamını yitiren insan sayısı hakkında açıklama yaptı. Twitter hesabından açıklama yapan Koca, 31 Mart’ta Türkiye’de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiren insan sayısının 46 olduğunu duyurdu. Bu sayılarla birlikte ilk vakanın görüldüğü 10 Mart’tan bu yana yaşamını yitiren insan sayısı 214’e ulaştı.

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı 13 bin 531 oldu

turkiyede koronavirus vaka sayisi

Bakan koca yaptığı açıklamada test sayısının %25,2 arttığını, test merkezi sayısının ise 75’e çıkarıldığını bilgisini paylaştı. Vatandaşları sosyal izolasyondan taviz vermeme konusunda uyaran Koca, bugün 15 bin 422 yeni test yapıldığını açıkladı. Bugün yapılan testler sonucunda 2 bin 704 yeni vaka tespit edildiği bilgisini paylaştı. Buna bağlı olarak Türkiye’de toplam koronavirüs vaka sayısı 31 mart itibariyle 13 bin 531 oldu.

Türkiye’de bugüne kadar toplam 92 bin 403 koronavirüs testi yapıldı. Bugüne kadar 243 kişi iyileşti. Şu anda 847 hastanın yoğun bakım tedavisi sürüyor, toplam entübe hasta sayısı ise 622.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olarak Teknoloji dünyasından son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz