facebook-horizon-worlds-metaverse-teknosafari

Geçtiğimiz aylarda adını Meta olarak değiştiren Facebook, Horizon Worlds Metaverse evrenini kullanıma sundu. ABD ve Kanada içerisinde 18 yaşını doldurmuş herkese açık olan sanal dünya, tamamen ücretsiz.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Meta, isim değişikliği ile birlikte Metaverse evrenlerine yoğunlaşacağını açıklamıştı. Bununla birlikte şirket, sanal dünyasının ilk aşamasını yayınladı. Facebook, tamamen ücretsiz olarak Horizon Worlds sanal dünyasını yayınladı.

Horizon Worlds, bir süredir kapalı beta olarak test aşamasındaydı. Şimdi ise sanal dünya, ABD ve Kanada’da 18 yaşını doldurmuş herkes için ücretsiz olarak erişilebilir durumda.

Daha önce Facebook Horizon olarak isimlendirilen sanal dünya projesi, Meta isim değişikliği ile değiştirildi. Kullanıcılar, Horizon Worlds aracılığı ile sayısız aktiviteyi gerçekleştirebiliyor.

Meta tarafından yayınlanan Horizon Worlds hizmeti, pek çok kişi için yalnızca bir oyun olarak görülüyor. Ancak detayları ile incelendiğinde, hizmetin bir oyundan daha fazlası olduğu görülüyor. Dileyen kullanıcılar yalnızca oyun oynarken, dileyen kullanıcılar platform içerisinde sanal toplantılar düzenleyebiliyor.

Horizon Worlds evrenine erişmek için yine Meta’nın ürettiği Oculus Quest VR ekipmanlarına sahip olmak gerekiyor. Ancak Oculus Quest 1, 13 Ocak 2022 itibarı ile kullanılamayacak.

Horizon World ile birlikte ilk defa bir sanal dünya yayınlanmış oldu. Henüz Metaverse kavramının çok başlarında olunsa da, ilerleyen zamanlarda bu seçenekler artacak gibi gözüküyor. Tüm bu Metaverse yaratıcılarının kullanıcıları nasıl yöneteceği ve nasıl içerikler sunacağı da bu sanal evrenin geleceğini belirleyecek.

İlginizi Çekebilir:

The Game Awards etkinliğinde birçok oyun duyuruldu

The Game Awards kazananları belli oldu!

Amazon, Alexa servislerinin kapanacağını açıkladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz