AirPods Pro Fitness Takibi

Bloomberg’den Mark Gurman; uzun bir süredir merakla beklenen yeni AirPods Pro modelinin, 2022 yılında ‘Fitness Takibi’ özelliğiyle gelebileceğini açıkladı. Yeni ‘AirPods’ modelinin ise 2021 yılı içerisinde ‘iPhone 13’ ile birlikte tanıtılabileceği belirtildi.  

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre; yeni AirPods Pro kablosuz kulaklıklar, 2022 yılında ‘Fitness Takibi’ özelliğiyle birlikte gelecek. Halihazırda ‘Aktif Gürültü Önleme (ANC)’ özelliğine sahip olan cihaz, bünyesinde yeni bir hareket sensörü bulunduracak. Ürün, bu sayede ‘Fitness Takibi’ yapabilecek. Böylece kullanıcıların, seçili aktif yaşam faaliyetlerinde ‘AirPods Pro’ takılıyken ayrı bir akıllı bileklik veya akıllı saat de takması gerekmeyecek.  

Yeni ‘AirPods’ modeli ise halihazırda satışta olan ‘AirPods Pro’ modeline benzer bir tasarım güncellemesi alacak. Sap bölümünün daha kısa bir tasarıma sahip olması beklenen ürün, 2021 yılı içerisinde tanıtılacak. Gurman’ın iddiasına göre; Apple, yeni ‘AirPods’unu yıl sonuna doğru ‘iPhone 13’ akıllı telefon serisiyle birlikte görücüye çıkaracak. Şirket ayrıca, ‘AirPods’ ve ‘AirPods Max’ modellerinde daha fazla renk seçeneği sunacak.  

Apple, uzun bir zamandır kablosuz kulaklık pazarına liderlik ediyordu

Apple Kablosuz Kulaklık

Diğer yandan; Apple, uzun bir zamandır tam kablosuz kulaklık pazarına liderlik ediyordu. Şirket, son ‘AirPods’ modelini 2019 yılının Mart ayında tanıtmıştı. ‘AirPods Pro’nun yeni versiyonu ise en son 2019 yılının Ekim ayında gelmişti. ABD merkezli teknoloji devi, 2 yıla yakın bir süredir kablosuz kulaklık modellerinde herhangi bir güncelleme yapmamıştı. Kısa bir süre önce ortaya atılan iddialar ise yeni AirPods Pro’nun 2021 yılı içerisinde tanıtılacağına işaret etmişti. Dolayısıyla Gurman’ın iddiaları, önceki söylentilerle çelişmiş oldu. Ünlü Apple analisti, teknoloji devinin 2022 yılı sonuna kadar her iki modelin de yeni versiyonunu kullanıcı beğenisine sunmuş olacağını dile getirdi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, Yeni Nesil AirPods’u 2021 Yılında Piyasaya Sürebilir

Apple, 60 milyon AirPods satarak liderliğini ilan etti

Apple, ‘AirPods Pro 2’ Kulaklıkları İki Ayrı Boyutta Piyasaya Sürebilir! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz