Perşembe, Ekim 28, 2021
Ana SayfaHaberGalaxy A51, 2020’nin İlk Çeyreğinde Küresel Çapta En Çok Satan Android Telefon...

Galaxy A51, 2020’nin İlk Çeyreğinde Küresel Çapta En Çok Satan Android Telefon Oldu

Samsung’un orta segment cihazı, Galaxy A51 Strategy Analytics tarafından yayınlanan rapora göre küresel çapta akılı telefon sektöründe bu yılın ilk çeyreğinde en fazla satan Android telefon oldu. Samsung, Galaxy A51 ’i 2020 yılının ilk çeyreğinde 275 milyon adet sattı. Galaxy S20+ ise listede premium segmentte yer alan tek akıllı telefon oldu.

Koronavirüs salgını her sektörü etkilediği gibi akıllı telefon pazarını da etkiliyor. Strategy Analytics tarafından yayınlanan son rapora göre salgın koşullarına rağmen akıllı telefon sevkiyatları dünya genelinde 275 milyon adete ulaştı. Toplam sevkiyatlar içerisinde Android telefonların pazar payının ise yüzde 86 olduğunun kaydedildiği aynı rapora göre, Android akıllı telefon sevkiyatlarında Samsung Galaxy A51 tek başına toplam 6,8 milyon adet satış rakamı ile dünyada ilk sırada yer aldı. Ayrıca yayınlanan dünya sıralaması listesinde Samsung Galaxy A10s ve Galaxy A20s cihazları da ilk 6 içerisinde yer alırken Galaxy S20+ aynı listede premium segmentte yer alan tek akıllı telefon oldu.

Android segmentinin lideri Samsung Galaxy A51 oldu

Rapora göre 2020 yılının ilk çeyreğinde dünya çapında Android akıllı telefonlar arasında en çok satan ürün Samsung Galaxy A51 oldu. A51 orta segmentte amiral gemisi performans sunmasıyla anılıyor. Bu haliyle Galaxy A51, gösterdiği başarı ile rakiplerini geride bırakmış bulunuyor. Performans ve kamera yetenekleriyle ön plana çıkan Galaxy A51, akıllı telefon pazarında en çok satış oranına ulaşarak tüketiciler tarafından en çok tercih edilen ürün oldu.

Premium segmentte yer alan tek ürün Samsung Galaxy S20+

Dünya genelinde en çok tercih edilen ürünlerin öne çıktığı rapora göre, en çok satan cihaz Galaxy A51 oldu. Bunun yanı sıra dünya sıralaması listesinde premium segmentte yer alan tek akıllı telefon olma başarısını gösteren ürün ise Samsung Galaxy S20+ oldu. Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonu gösterdiği performans ile tüketicilerin beğenisini toplamış durumda.

Xiaomi, listede Samsung’u takip ediyor

Samsung’un, Android ekosistemi içerisinde küresel çapta en fazla satan telefonu Galaxy A51’i ise Xiaomi takip ediyor. Çin merkezli elektronik üreticisi çıktığı günden bu yana beğeni toplayan modelleri Xiaomi Redmi 8 ve Redmi Note 8 ile listenin üst sıralarına yerleşmeyi başarıyor.

İlginizi Çekebilir:

Samsung Galaxy Note 20 Plus Tasarım Görselleri Sızdırıldı!

Samsung Galaxy A71 Kamera Performansı ve Pil Ömrü – Detaylı İnceleme

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

Samsung Galaxy A51’in Kamerası Ne Kadar İyi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR