Google Podcasts Uygulamasında Nasıl Podcast Dinlenir? Nasıl Podcast İndirilir?

Podcast dinlemeyi sevenler için hem ücretsiz kullanabileceğiniz hem de keyif alacağınız bir uygulamayla karşınızdayız. Google Podcasts uygulamasını sizler için inceledik ve nasıl kullanıldığını tüm detaylarıyla anlattık. İşte; ‘Google Podcasts nedir’? ‘Google Podcasts nasıl kullanılır’? ‘Google Podcasts uygulamasında nasıl podcasts dinlenir’? ‘Nasıl podcast  indirilir’? ‘Google Podcasts Ayarlar’. ‘Google Podcasts Avantajları’. 

Mirgün Cabas, Banu Avar, Mesut Süre, Ceyhun Yılmaz, İbrahim Selim olmak üzere pek çok podcast yayıncılarını bulabileceğiniz Google Podcasts uygulamasını incelerken deneyimlerini paylaşan kullanıcıların yorumlarına da yer verdik. Podcast dinlemekten keyif alanlar fakat ücretli uygulamaları tercih etmeyenlere alternatif olarak karşımıza çıkan Google Podcast uygulaması haberimizin devamında. İşte; ‘Google Podcasts nedir’? ‘Google Podcasts nasıl kullanılır’? ‘Google Podcasts uygulamasında nasıl podcast dinlenir’? ‘Nasıl podcast indirilir’? ‘Google Podcasts Ayarlar’. ‘Google Podcasts Avantajları’. 

Google Podcasts Nedir? 

Google Podcasts Uygulamasında Nasıl Podcast Dinlenir? Nasıl Podcast İndirilir?

Google Podcasts, adından da anlaşıldığı üzere çeşitli podcasts’ler dinleyebileceğiniz bir uygulamadır. Telefon, bilgisayar, akıllı hoparlör gibi birden fazla cihazda kullanabileceğiniz uygulamada, bölümleri indirerek çevrimdışı dinleme deneyimini de yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda sevdiğiniz yayıncıların podcast’lerine abone olabilir, komedi, haber, spor, kültür ve daha pek çok alanda podcast’ler keşfedebilirsiniz. Peki; ‘Google Podcasts nasıl kullanılır’? ‘Google Podcasts uygulamasında nasıl podcast dinlenir’? ‘Nasıl podcast indirilir’? ‘Google Podcasts Ayarlar’. ‘Google Podcasts Avantajları’. 

Google Podcasts Nasıl Kullanılır? 

Google Podcasts Uygulamasında Nasıl Podcast Dinlenir? Nasıl Podcast İndirilir?

Telefonunuza indirdiğiniz Google Podcasts uygulamasına direkt olarak giriş yapabiliyorsunuz. Herhangi bir kayıt işlemi gerekmiyor. Google hesabınızla uygulama otomatik olarak açılıyor ve fotoğrafta gördüğünüz gibi bir ekran karşınıza çıkıyor. Altta ana sayfa, keşfet ve etkinlik seçenekleri yer alıyor. Üstte gösterdiğimiz alanda ise Sizin için, Haber, Kültür, Eğitim, İş dünyası, Komedi, Sanat, Teknoloji, Sağlık ve Fitness, Çocuklar ve Aile, Bilim, Tarih, Kişisel Gelişim, TV ve Film, Müzik, Spor kategorileriyle karşılaşacaksınız. 

Google Podcasts Uygulamasında Nasıl Podcast Dinlenir? Nasıl Podcast İndirilir? 

‘Keşfet’ seçeneğinde çeşitli podcast akışları yer alıyor. Burada dinlemek istediğiniz  podcast’in üzerine dokunduğunuzda kaç bölüm olduğu, her bölümde hangi konuların konuşulduğuna dair bir konu başlığı ve her bölümün süresi hakkında bilgilendiriliyorsunuz.  

Google Podcasts Uygulamasında Nasıl Podcast Dinlenir? Nasıl Podcast İndirilir? 

Google Podcasts Uygulamasında Nasıl Podcast Dinlenir? Nasıl Podcast İndirilir?

Podcast’i dinlemek için okla gösterdiğimiz ifadeye dokunuyorsunuz. Böylece podcast’i  dinlemeye başlıyorsunuz. ‘Ok’ ifadesine dokunduğunuzda bu podcast’i indirebilirsiniz. Böylece çevrimdışı da dinleyebilirsiniz.  

Google Podcasts Nedir?

Fotoğrafta okla gösterdiğimiz ifadeye dokunduğunuzda podcast’inizde uyku zamanlayıcısı ayarlayabilirsiniz. 

Google Podcasts Nedir?

Bunu da fotoğrafta gördüğünüz gibi süre belirleyerek yapabiliyorsunuz.  

Google Podcasts Nedir?

Yine aynı alandan bir de ‘üç nokta’ şeklinde bir ifade göreceksiniz. Buraya dokunduğunuzda dinlediğiniz ve beğendiğiniz podcast’i arkadaşlarınızla paylaşabilir veya dinlendi olarak işaretleyebilirsiniz. 

Google Podcasts Nedir?

‘Etkinlik’ seçeneğine geldiğinizde sıram, indirilenler, geçmiş ve aboneliklerinizi görebilirsiniz. ‘Sıram’ ifadesinde okla gösterdiğimiz alana dokunarak sıraya koyduğunuz podcast’leri görebiliyorsunuz. ‘İndirilenler’ seçeneğinde ise indirdiğiniz podcast’ler listeleniyor. ‘Geçmiş’ seçeneğine geldiğinizde dinlediğiniz podcast’ler sıralanıyor. ‘Abonelikler’ ise elbette abone olduğunuz yayınları ifade ediyor. 

Google Podcasts Nedir?

Etkinlik seçeneğinde sağ üstte gördüğünüz ‘üç nokta’ şeklindeki ifadeye dokunduğunuzda sıramı temizle, tümünü çalındı olarak işaretle, ayarlar ifadeleri yer alacaktır. ‘Sıramı temizle’ ifadesi sıraya aldığınız podcast’leri temizler. ‘Tümünü çalındı olarak işaretle’ ifadesine dokunduğunuzda podcast’lerinizin tümünü dinlendi varsayar. 

Google Podcasts Ayarlar 

Google Podcasts Nedir?

‘Ayarlar’ seçeneğine geldiğinizde otomatik indirmeyi aktife alabilirsiniz. Böylece yeni bölümleri otomatik olarak cihazınıza indirmiş olursunuz. Yine ayarlar seçeneğinde ‘tamamlanmış bölümleri kaldır’ yazısına dokunarak dinlemeyi bitirdiğiniz podcast’lerin ne kadar süre sonra kaldırılmasını istediğinizi belirleyebilirsiniz. Aynı şekilde ‘tamamlanmamış bölümleri kaldır’ aracılığıyla bu kez tamamlamadığınız podcast’lerin kaldırılma süresini belirleyebilirsiniz. ‘Keşfet’ seçeneğini pasife aldığınız takdirde karşınıza öneri niteliğinde  podcast’lerin çıkmasına engel olabilirsiniz. Eğer keşfet sayfanız gözünüze karışık geliyorsa bu seçeneği kullanabilirsiniz. 

Google Podcasts Nedir?

‘Görünüm’ seçeneği aracılığıyla uygulama temasını açık, koyu veya varsayılan olarak değiştirebilirsiniz. 

Google Podcasts Avantajları 

Storytel gibi ücretli uygulamalara abone olmayı tercih etmiyor fakat, podcast dinleme keyfini de yaşamak istiyorsanız Google Podcasts uygulamasını tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz. Haberimizde gördüğünüz gibi kullanımı oldukça basit bir uygulama. Elbette ücretli uygulamalarda olduğu kadar çok podcast seçeneği yok fakat, Mirgün Cabas, Banu Avar, Özgür Mumcu, Ceyhun Yılmaz, Mesut Süre, İbrahim Selim, Cenk ve Erdem, Doğan Cüceloğlu gibi ünlü isimleri ve podcast’leri bulabilirsiniz. Kısacası pek çok podcast yayıncılarına, bu uygulamada ulaşmak mümkün. Google Podcasts uygulamasını deneyimleyen kullanıcıların geri dönüşlerine bakıldığında da beğenilen bir uygulama olduğunu görebiliyoruz.  

Google Podcasts uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Hologram Dokunmatik Ekran Teknolojisi, Kamu Sağlığını Bir Adım İleri Taşıyabilir 

ByteDance, TikTok ve Veri Gizliliği İhlali İddiaları Nedeniyle ABD’de 92 Milyon Dolar Ödemeyi Kabul Etti 

Macar Bir Girişim Şirketi, Güneş Enerjisiyle Çalışan Şarj Noktası ve Wi-Fi Bağlantılı Akıllı Bank Geliştirdi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz