Gamescom 2020
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Oyun dünyasının yakından takip ettiği Gamescom 2020, bu yıl Covid-19 sebebiyle internet üzerinden yapılacak.

Covid-19 sebebiyle birçok etkinlik iptal edilmişti ya da internet üzerinden gerçekleştirilmişti. 2020 yılının ilk aylarında olan etkinliklerin iptal edilmesinden sonra, yaz aylarında olan etkinlikler de iptal edilmeye başlandı. Yakın dönemdeki birçok etkinlik online ortama taşınıyor. Bunlardan biri de Gamescom 2020 oldu.

Normal şartlar altında Ağustos ayında düzenlenmesi beklenen Gamescom 2020, bu yıl maalesef internet üzerinden gerçekleşecek. Gamescomm kreatörü Geoff Keighley tarafından yapılan açıklamada, aylardır büyük bir ekip ile çalıştıkları Gamescom 2020 etkinliğini iptal etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Normal şartlar altında Almanya, Köln’de gerçekleşecek etkinlik, Geoff Keighley açıklamasına göre 24 Ağustos tarihinde internet üzerinden gerçekleşecek. 

Gamescom tarafından yapılan resmi açıklamada etkinliğin internetten gerçekleşmek zorunda olmasından dolayı üzüntü duyduklarını belirtti. Ama yapılan çalışmalar ile Gamescom’un yine dikkat çekici ve büyük bir etkinlik olacağının altını çizildi. İnternet üzerinden yapılacak olan bu etkinliğin, hangi yayın platformu üzerinden gerçekleşeceği ise henüz açıklanmadı. 

Gamescom nedir?

Gamescom nedir

Her yıl Almanya, Köln’de gerçekleştirilen Gamescom, oyun dünyasının merak edilen fuarlarından biri. Burada yapılan büyük etkinlikler ile birlikte yeni oyun teknolojileri ve oyunlar duyuruluyor. Hem yapımcıların, hem basının, hem de ziyaretçilerin katıldığı bu etkinlikte, yeni çıkacak oyunların ilk oynanış videoları, ekran görüntüleri paylaşılıyor. Bazen ise deneyim alanları açılıyor ve oyun çıkmadan insanlar oynayabiliyor. Bu geniş çaplı oyun etkinliği bu yıl maalesef internet üzerinden gerçekleştirilecek. 

Covid-19 sebebiyle iptal edilen etkinlikler

Çin’in Wuhan kentinde başlayan salgın sonrasında birçok etkinlik, fuar ve ürün lansmanı iptal edildi. Mobil Dünya Kongresi 2020, iptal edilen ilk büyük etkinlik oldu. Mobil teknolojiler için en önemli etkinlik olan MWC’nin iptali sonrasında, mobil teknoloji şirketleri yeni ürünlerini internet üzerinden yapılan etkinlikler ile tanıttı. 

Oyun dünyası için oldukça önemli olan E3 2020 oyun fuarı, yine salgın sebebiyle iptal edilen etkinliklerden olmuştu.  

Salgın yüzünden bazı etkinlikler iptal edilip internet üzerinden gerçekleşebiliyor ama Cenevre Otomobil Fuarı gibi fiziksel etkinlikler ya da konser, festival, film gösterimleri gib etkinlikler, şu an için sadece iptal edilmiş ya da ertelenmiş durumdalar. 

DigiToll #10

PlayStation 5 çıktığı ilk sene, önceki nesle göre daha az üretilecek

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz