Dünyanın ilk 5G destekli askeri dayanıklılığı bulunan dizüstü bilgisayarı geliştirildi. Getac, B360 olarak adlandırdığı dizüstü bilgisayarı, 5G bağlantı desteğinin yanı sıra performans noktasında da ilgi çekiyor. 

Getac, dünyanın ilk 5G bağlantı desteğine sahip olan dizüstü bilgisayarını iki farklı versiyonda geliştirdi. Şirket, “B360” olarak adlandırdığı versiyonun kamu güvenliği ve kamu hizmetleri için geliştirirken, “B360 Pro” olarak adlandırdığı modelini ise genellikle savunma sektörü için optimize etti.

5G bağlantı desteği sunan dizüstü bilgisayarlar,  fiziksel olarak zorlu ortamlarda çalışan sektörler için oldukça ideal olabilir. Ancak elektronik bir ürün olduğu için elbette ki yüzde 100 koruma sağlanacağının garantisi verilemiyor.

Dünyanın 5G bağlantı destekli ilk askeri dayanıklılığı bulunan dizüstü bilgisayarı Getac B360

Getac’in ilk 5G destekli dizüstü bilgisayarları, bağlantı desteğinin yanı sıra, performans noktasında da son teknolojileri destekliyor. Getac’in yapmış olduğu resmi açıklamaya göre şirket, B360 serisinde Intel’in 10. nesil işlemcisini kullanıyor. Bununla birlikte cihazlar ayrıca 1.400 nit parlaklık ve FHD çözünürlükte bir ekranla geliyor. 

B360, askeri koşullara dayanabilen sınıfının en hafif dizüstü bilgisayarı

Getac’in resmi açıklamalarında B360’ın 34.9 mm kalınlığında ve 2.32 kilogram ağırlığında olduğu bilgisi paylaşılıyor. Yapılan bu resmi açıklama ile birlikte cihaz sınıfının en ince ve en hafifi olarak da anılıyor. B360, 13.3 inç büyüklüğünde bir ekranla geliyor. Bu ekran fiziksel olarak zorlu koşullarda çalışan kişilere gereken görüş alanını sağlayabiliyor. Getac, B360 serisinde “LumiBond 2.0” ismiyle anılan kendi üretimi ekranları kullanıyor. 

Dünyanın ilk 5G bağlantı desteğine sahip olan askeri koşullara dayanıklı dizüstü bilgisayarın fiyatı hakkında ise yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. AncaK TehcRadar, Getac ile iletişim kurarak söz konusu cihazların fiyatlarını öğrendiğini dile getiriyor. Açıklanan bilgilere göre, Getac 360 serisinin fiyatlarını sırasıyla 2.781 sterlin (yaklaşık 24.000 TL + vergiler) ve 3.489 sterlin (yaklaşık 30.000 TL + vergiler) olarak belirlenmiş durumda.

İlginizi Çekebilir:

LG, askeri dayanıklılık testinden geçmiş 3 yeni telefonunu tanıttı

NASA ve SpaceX, İlk Kez Dokunmatik Ekran Kullanımı ile Uzaya Astronot Gönderecek 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz