Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Platform, 24 saatte bin 200’den fazla yatırımcıdan 3 milyon TL üzeri talep toplayarak girişimcilik ekosistemi için önemli yatırım turunu tamamladı

Kitle fonlama platformu fonbulucu, girişimcilik ekosistemin gelişmesi için dijital yayıncılık faaliyeti yürüten egirişim’i yatırımcılarla buluşturdu. egirişim, ülkemizde bir dijital medya kuruluşunun fonlamaya sunulmasıyla ilk olma niteliği taşıyan bu yatırım turuyla, şirket paylarının yüzde 6’sını yatırımcılara arz ederek 2,25 milyon TL finansmana ulaştı. Bin 200’den fazla yatırımcının yer aldığı paya dayalı kitle fonlama kampanyasına İbrahim Akman, Zeynep Ensert, Sertaç Taşdelen, İlker Diker, Ömer Erkmen, Dr. Soner Canko, Ömer Suner ve Cihan Demir gibi ekosistemin önde gelen isimleri katıldı.

Egirişim, gelen yatırımı dijital altyapıyı geliştirmek için kullanacak

2012 yılında Hilmi Öğütcü’nün liderliğinde kişisel bir blog ile başlayan, 2020 yılında şirketleşerek girişim ekosisteminden içeriklerin paylaşıldığı bir platform haline gelen egirişim dahilinde; yeni ve yerli girişimler, yatırım alan girişimler, girişimciler, yatırım ağları, girişim sermayesi yatırım fonları, kitlesel fonlama platformları, başvuru açık programlar, girişim hızlandırma programları ile kuluçka merkezleri, girişimcilik yarışmaları, hackathon’lar gibi içerikler yer alıyor. egirişim, yatırım turu sonucu elde edilen fon ile ekosistem verilerini doğru ve hızlı şekilde temin eden teknoloji tabanlı bir altyapı geliştirerek girişimcilik ekosistemi hakkında aranan her bilginin bulunduğu “all-in-one” bir yapıya dönüşmeyi planlıyor.

Hilmi Öğütçü: Küresel bir medya platformuna gelmek istiyoruz

Yatırım turu hakkındaki görüşlerini aktaran egirişim Kurucusu Hilmi Öğütcü, “Şirketimizin paylarını halka açarak egirişim’e kitlelerin ortak olmasını istedim. Ülkemizde girişimcilik çok hızla gelişiyor. Biz de bu gelişmenin içerisinde önemli bir görev üstlenerek girişimlerin görünürlüklerinin artırılması için gayret ediyoruz. Fonlama sonunda alacağımız yatırım ile dijital altyapımızı geliştirip, 1.200’den fazla yatırımcımızın da gücüyle bir yandan ülkemizdeki etkinliğimizi artırıp bir yandan da küresel bir girişim medya platformu haline gelmek istiyoruz“ dedi.

Fonbulucu: Egirişim küresel oyuncu olma potansiyeline sahip

fonbulucu kurucusu ve CEO’su Hakan Yıldız ise “egirişim, kurulduğu günden bu yana hem girişimcilerle hem de girişimcilik ekosistemin paydaşları ile yakın iletişim içerisinde olan bir yayıncılık platformu. Ürettiği özel içeriklerle ekosistemin merkezinde bulunarak tüm paydaşlar arasında bir köprü görevi gören egirişim, küresel anlamda da etkili bir oyuncu olma potansiyeline sahip. fonbulucu olarak, aylık bazda milyonlarca kişiye erişim sağlayan egirişim’i paya dayalı kitle fonlaması sahnesinde görmekten ötürü son derece mutlu ve heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz