Google Pixel 6 ’nın tasarım detaylarını ortaya çıkaran bir video paylaşıldı. Görüntüler, Google’ın bu sefer ciddi değişikliklere gittiğini gözler önüne serdi. 

Jon Prosser’ın YouTube kanalında paylaştığı bir videoyla ABD merkezli teknoloji üreticisi Google’ın yeni akıllı telefonunun detayları ortaya çıktı. Jon Prosser’ın Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro olduğu belirttiği görüntüler, cihazların prototip fotoğraflarına dayanarak oluşturulmuş. 

Jon Prosser’ın YouTube kanalında paylaştığı videoyla birlikte Pixel hayranları ve teknoloji dünyası şirketin akıllı telefonlarında ciddi değişimlere gittiğini görüyor. Oluşturulan görüntülerde, özellikle tasarım dilinde ciddi farklılar içeren Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ya bakıldığında cihazın en fazla değişiklik içeren bölümlerinden biri kamera kurulumu oluyor. Bu bağlamda Google Pixel cihazlarını kare formda bir modülle görmeye alışkınız. Ancak yeni seri ile birlikte bunun değiştiğini kamera kurulumunun dikey ve kare formda olmadığını yatay bir şekilde arka tarafa sıralandığını görüyoruz. Google Pixel 6’da iki adet kamera lensi, Pro modelde ise üç kamera lensi yer alıyor. Siyah alanda yer alan kamera modülünün kalınlığı da göze çarpıyor. 

Videoda, tasarımın yanı sıra ekran ile alakalı da bazı detaylar yer alıyor. Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro’nun hafif kavisli bir ekrana sahip olacağı detayı aktarılıyor. Ancak bakıldığında bu kavislerin fark edilmeyecek kadar hafif olduğu görülüyor. Minik delikli bir alana yerleştirilen ön kamera ise ekranın üstünde ortada yer alacak. 

Google Pixel 6’nın videosu:

Google’ın yeni akıllı telefon serisinin teknik özellikleri hakkında ise ortada pek fazla bilgi bulunmuyor. Ancak daha önce ortaya çıkan bazı sızıntılar, şirketin Pixel 6 serisinde özel bir işlemci kullanacağını belirtiyordu. Aktarılan detaylara göre, Google yeni serisinde kullanmak için Samsung ile işbirliğine imza attı. Söz konusu işlemcinin Qualcomm’a rakip olacağı söylense de, bu işlemciyi görmek için daha zamana ihtiyacımız var gibi duruyor. 

İlginizi Çekebilir:

Google, ‘Pixel Buds A’ Kablosuz Kulaklık Modelinin Tasarımını Yanlışlıkla Twitter’da Paylaştı! 

Google, Android Telefonlar ile Deprem Algılama Sistemini Yunanistan ve Yeni Zelanda’ya Getiriyor

Haftalık Teknoloji Gündemi – Evcil Hayvanlara Çip Zorunluluğu, Thodex Skandalı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz