realme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çin merkezli teknoloji devi realme, pandemi gölgesinde geçen 2020 yarıyıl finansal raporunu paylaştı. Aktarılan detaylara göre şirket; birinci çeyrekte yüzde 157, ikinci çeyrekte ise yalnızca yüzde 11 büyüme kaydetti. Bununla birlikte markanın, 9 ülkede ilk 5 akıllı telefon üreticisi arasına girmesi dikkat çekti. 

Mayıs 2018 tarihinde Oppo’nun da içlerinde bulunduğu bir grup akıllı telefon devinin çatı şirketi “BBK Elektronik” bünyesinde kurulan realme, fiyat-performans oranı yüksek telefonlarıyla tüketici beğenisini kazanmayı başardı. Özellikle Hindistan gibi büyük pazarlarda önemli başarılara imza atan şirket, Türkiye pazarına da yılbaşında giriş yaptı.

realme
realme X50 Pro 5G

Gelişimini özel topluluğunda ve sosyal medya hesaplarında düzenli olarak paylaşan realme, 2020 yarıyıl finansal sonuçlarını ve vizyonunu bir rapor halinde yayınladı. Üç farklı kıtada bulunan 9 ülkede, satış rakamlarıyla ilk 5 akıllı telefon üreticisi arasına girmeyi başaran marka; ikinci çeyrekte yüzde 11’lik bir büyüme yaşadığına işaret etti. Şirketin ilk çeyrekteki büyüme oranının ise yüzde 157 olduğu kaydedildi.

realme, 2020 yılında dünyada “en popüler teknoloji markalarından birisi” oldu

realme sonuçlar

Genel müdür Madhav Sheth ise konu ile ilgili açıklamasında, şirketin 2020 yılında dünya genelinde “en popüler teknoloji ve yaşam stili markası” olduğunu belirtti. Bunun kanıtının ise realme ile ilgili 2020 yılı birinci yarıyılında kaydedilen büyüme eğrisi olduğu ifade edildi. Sheth ayrıca, bu süreçte önemli bir gelişme kaydettiklerinin de altını çizdi. Aktarılan detaylara göre; realme, sadece altı ay içerisinde 15 milyon tüketicinin beğenisini kazanmayı başardı.

Akıllı telefondan, akıllı saat ve televizyona; kulaklıktan yazılım çözümlerine kadar pek çok alanda gelişme kaydeden üretici, Hindistan’da “X50 Pro” ile üst segmentte birinci oldu. 125W hızlı şarj sistemi ile akıllı telefonlarda sektöre öncülük ettiklerini belirten üretici, 29 olan tüketici yaş ortalaması ile gençleri hedeflediğini vurguladı. İki veya üç yıl içerisinde satışlarda, yıllık bazda 100 milyon satışı yakalamak isteyen realme; bu yıl içerisinde ise toplamda 50 milyon satış yapmayı hedeflediğine işaret etti.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Hitman 3, 1 Yıl Boyunca ‘Epic Store’ Platformuna Özel Olacak

‘Martha Is Dead’ Oyunu, 2021 Yılında PC Platformuna Geliyor

Realme Akıllı Telefonlara ‘Pürüzsüz Kaydırma’ Özelliği Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz