Dün sabah Instagram ile başlayan hesapların askıya alınması sorunu, gün içinde tüm internete hızla yayıldı. Yapılan şikâyetlerden sonra Instagram, sorunun çözüldüğünü kullanıcılarla paylaştı.

Gün içinde sıklıkla kullandığımız uygulama ve platformlarda çeşitli nedenlerle bazen teknik sorunlar yaşanabiliyor. Geçtiğimiz gün Instagram ile başlayan bu hata, tüm internete yayıldı. Amazon Web Services gibi birçok platformun yapı taşını oluşturan hizmet hakkında birçok şikâyet yapıldı. Diğer hizmetlerde de karşılık bulan şikâyetlerin sonucunda ise Instagram son açıklamasında sorunun çözüldüğünü şu şekilde duyurdu:

“Bu hatayı şimdi çözdük – dünyanın farklı yerlerindeki insanların hesaplarına erişim sorunları yaşamasına neden oluyordu ve bazılarının takipçi sayısında geçici bir değişikliğe neden oluyordu. Üzgünüz!”

Hızlıca Neler Olduğunu Hatırlayalım

Birçok Serviste Sorunlar Meydana Gelmeye Başladı

DownDetector üzerinden küresel duruma bakıldığında özellikle Amazon Web Services’ta sorunlar yaşanmaya başladı. Sorunların tam olarak Amazon Web Services’a bağlı olup olmadı bilinmezken, çöken bazı servisler şunlardı:

  • Google
  • ABD merkezli operatörler (AT&T, Verizon, T-Mobile)
  • Microsoft servisleri
  • Facebook
  • Blizzard Entertainment

Yaşanan Sorunlar Çözüldü

Muhtemelen Amazon Web Services’tan kaynaklandığı düşünülen, kısa süreliğine yaşanan ve birçok hizmeti etkileyen sorunlar tamamen çözülmüş durumda.

Dün Sabah Saatlerinde Instagram’da Yaşanmaya Başlayan Sorunlar Hızla Büyüdü

İlk olarak uygulamadan atılma gibi sorunlarla başlayan hatalara, ilerleyen saatlerde yenileri eklenmeye başladı. Küresel çapta bazı instagram kullanıcıları, hesaplarının durduk yere askıya alındığını paylaştı. Kullanıcılar, yaşadıkları sorun için herhangi bir geri bildirimde bulunamadıklarını da belirtmişlerdi. Yaşanan sorunla ilgili link üzerinden başvuru yapılarak, mevcut olan yoğunluğa göre birkaç gün içerisinde kullanıcıların hesaplarına tekrar kavuşması beklendi.

Instagram’dan Açıklama Geldi

Yaşanan sorunla ilgili Instagram, Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı:

”We’re aware that some of you are having issues accessing your Instagram account. We’re looking into it and apologize for the inconvenience.”

“Bazılarınızın Instagram hesabınıza erişim sorunları yaşadığının farkındayız. İnceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Yapılan açıklamada kullanıcılardan özür dilenirken bugün hesapların askıya alınması sorunu düzeltildi ve kullanıcılar hesaplarını kullanmaya başladı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz