Apple’ın geçtiğimiz çarşamba günü yaptığı lansmanla birlikte iPhone 14’ü tanıdık. Telefon daha ilk haftasını doldurmadan ortaya iPhone ailesinin bir sonraki üyesinin isminin ne olacağına dair bir iddia atıldı.

Apple’ın akıllı telefonları iPhone serisi, kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak android işletim sistemi yerine iOS’u tercih eden Apple, şu sıralar geçtiğimiz hafta düzenlenen lansmanda tanıttığı iPhone 14 ailesiyle gündeme geliyor.

Her yıl Eylül ayında yeni bir telefon modeli tanıtan ve takipçilerini de bu rutine alıştıran Apple, bu yıl düzenlediği Far Out etkinliğinde iPhone 14 ailesini tanıttı. Telefonun piyasadaki yankıları henüz sönmeden, bir sonraki seriye ait görüntüler ve bilgiler sızdırılmaya başladı.

iPhone 15 Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı!

iPhone 14 daha yeni duyurulmuşken bir sonraki iPhone için ortaya iddialara atılmaya başlandı bile. iPhone ailesinin bir sonraki üyesi olacak olan iPhone 15’in Pro Max modelinin başka bir isimle çıkacağı ve Dynamic Island’ın iPhone 15 için bir standart haline gelebileceği iddia edildi.

Pro Max Devri Kapanıyor, iPhone Ultra Devri Başlıyor!

Apple haberleriyle gündeme gelen ünlü Bloomberg yazarı Mark Gurman, iPhone 15 ailesindeki Pro Max modelinin isminin bu olmayacağını, bunun yerine Apple’ın o modeli iPhone 15 Ultra şeklinde isimlendireceğini iddia etti.

Birçok takipçi bu iddianın temelinin nereye dayandığını düşünürken, Mark Gurman bu konuda da takipçilerinin merakını giderecek bir açıklama yaptı. Aslına bakarsanız bu tahmin son derece mantıklı görünüyor. Geçtiğimiz lansmanda tek tanıtılan ürün iPhone 14 değildi, aralarında Apple Watch Ultra da vardı. Gurman, Apple’ın Watch Ultra modelinden yola çıkarak bir sonraki Pro Max modelinin de isminin Ultra olarak değiştirileceğini düşündüğünü açıkladı.

Dynamic Island Standart Olarak Sunulabilir!

Ekran endüstrisi analisti Ross Young, Apple’ın, Dynamic Island’ı gelecek yıl piyasaya sürülen dört iPhone 15 modelinin tümünde standart olarak bütün kullanıcılara sunacağını iddia etti. Young, standart iPhone 15 modellerinin LTPO ekranla donatılmasını beklemiyor. Bu da standart modellerin ProMotion desteğinden ve Pro modellerde olduğu gibi her zaman açık ekran seçeneğinden mahrum kalmasına neden olabilir. Aynı zamanda Apple’ın iPhone 15’lerde önceki modellere göre daha hızlı çalışan ve daha az güç tüketen A17 yongasıyla birlikte Type-C’ye de geçmesi bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz