HERE WeGo Nasıl Kullanılır?

Bu haberimizde, uzun zamandır hayatımızda olan, kimilerinin severek kullandığı bir uygulamaya yer verdik. HERE WeGo uygulamasını inceledik ve adım adım anlattık. Kullanıcı yorumlarından, uygulamada gördüğümüz eksikliklere kadar pek çok konuya değindik. Peki; ‘HERE WeGo nedir’? ‘HERE WeGo nasıl kullanılır’? ‘HERE WeGo nasıl üye olunur’? ‘HERE WeGo yol tarifi alma’. Tüm detaylarıyla haberimizin devamında.  

HERE WeGo uygulamasında, nasıl yol tarifi alacağınız ve nasıl üye olacağınızdan bahsederken, kullanıcıların uygulamaya dair eleştirilerine de yer verdik. İşte; tüm özelliklerini tek tek anlattığımız HERE WeGo haberimizin devamında. Peki; ‘HERE WeGo nedir’? ‘HERE WeGo nasıl kullanılır’? ‘HERE WeGo nasıl üye olunur’? ‘HERE WeGo yol tarifi alma’. 

HERE WeGo Nedir? 

HERE WeGo Yol Tarifi Alma

HERE WeGo; aracınızla, taksiyle, bisikletle, toplu ulaşımla veya yürüyerek aradığınız adrese nasıl ulaşacağınız konusunda yardım alabileceğiniz bir şehir navigasyon uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz olan uygulamada hangi ulaşımı seçerseniz ne kadar sürede varacağınızın bilgisini de görebiliyorsunuz. Trafikten kaynaklanabilecek gecikmeleri de göz önünde bulundurarak size bir rota çizen HERE WeGo uygulamasında, çevrimdışı kullanma özelliği de mevcut. Peki; ‘HERE WeGo nasıl kullanılır’? ‘HERE WeGo nasıl üye olunur’? ‘HERE WeGo yol tarifi alma’. 

HERE WeGo Nasıl Kullanılır? 

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

HERE WeGo uygulamasını cihazınızda açtığınızda ‘başlayalım’ yazısına dokunuyorsunuz. 

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Ardından karşınıza çıkan ekrandan uygulamanın daha hızlı rota sunabilmesi için trafik özelliğini açabilirsiniz.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

HERE WeGo ile veri paylaşmak isterseniz bunun için de ‘tamam, olur’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. Böylece uygulamanın konumunuza erişim iznini onaylıyorsunuz. Şimdi uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Fotoğrafta gördüğünüz gibi konumunuz karşınıza çıkacaktır. Altta gördüğünüz ‘seyahat yöntemleri’ yazısına dokunduğunuzda yürüyüş mesafenizdeki diğer konumları ve otobüsleri görebiliyorsunuz.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Seyahat yöntemlerinde listelenen herhangi bir adresin üzerine dokunduğunuzda ise kalkan toplu ulaşımları ve bunların saatleriyle birlikte yol tarifi alabiliyorsunuz.  

HERE WeGo Yol Tarifi Alma 

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Bulunduğunuz konumdan bir yere gideceksiniz fakat buraya nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız ‘varış noktası’ yazan alana gitmek istediğiniz yeri yazıyorsunuz.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Daha sonra altta gördüğünüz ‘yol tarifleri’ yazan kutucuğa geliyorsunuz.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Böylece bulunduğunuz konumdan kendi aracınız, marmaray, taksi, bisiklet, yürüyerek, otobüsle gidiş yöntemlerinden hangisini kullanabileceğiniz ve bunlarla ne kadar sürede varacağınızı görebiliyorsunuz.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Sol üstte gördüğünüz ‘menü’ ifadesine dokunduğunuzda harita, sürüş, koleksiyon, ayarlar seçenekleri çıkacaktır. Harita seçeneğine geldiğinizde yukarıda gösterdiğimiz gibi ana sayfanızda göreceğiniz harita karşınıza çıkıyor.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Sürüş seçeneğine dokunduğunuzda yukarıda gördüğünüz alana ‘nereye gitmek istediğinizi’ yazıyor ve rotanızı oluşturuyorsunuz.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Koleksiyon seçeneği ise koleksiyonunuza kattığınız adresleri ifade ediyor. Bu seçeneği kullanmanız için uygulamada oturum açmanız gerekiyor. Bir adresi koleksiyonunuza eklemek için fotoğrafta gördüğünüz ‘yıldız’ ifadesine dokunuyorsunuz.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Daha sonra bu adresi tüm zamanların en iyileri, yapılacaklar listesi ve mahalleniz olmak üzere bir koleksiyona ekleyebiliyor veya ‘yeni koleksiyon’ yazısına dokunarak sizin isim verdiğiniz bir koleksiyon oluşturabiliyorsunuz.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Menüde koleksiyon seçeneğine geldiğinizde ise oluşturduğunuz eklediğiniz koleksiyonlar burada yer alan kategoriler içinde saklanacaktır.  

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Çevrimdışı kullan seçeneğine dokunarak da önce bölgenizin haritasını indiriyorsunuz. Böylece Wi-fi veya mobil ağ bağlantınız olmadan da uygulamada arama yapabilir ve navigasyon özelliğini kullanabilirsiniz. 

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur?

Ayarlar seçeneğine geldiğinizde ses, gündüz ve gece görünümü, hız uyarıları ayarlarını düzenleyebiliyor, geçmişinizi temizleyebiliyor, verilerinizi silebiliyorsunuz 

HERE WeGo Nasıl Üye Olunur? 

HERE WeGo Nedir?

HERE WeGo uygulamasına üye olmak için ‘kaydolun’ yazısına dokunuyorsunuz.  

HERE WeGo Nedir?

Burada Facebook hesabınızla da kaydolabilir veya eski yoldan kaydolmayı da seçebilirsiniz. 

HERE WeGo Nedir? 

Eski yoldan kaydolmak için ad, soyad, doğum tarihi, e-posta ve parola bilgilerinizi giriyorsunuz. Böylece uygulamaya üye oluyorsunuz.  

HERE WeGo uygulaması haberimizde okuduğunuz gibi kullanımı oldukça basit bir uygulamadır. İlk kez gittiğiniz bir şehirde kaybolmamak adına böyle bir uygulama kullanabilirsiniz. Aynı şekilde sürekli yol tarifi sormak yerine HERE WeGo uygulamasını tercih edebilirsiniz. Haritanızı indirerek çevrimdışı kullanıma açmanız dahilinde de internete gerek olmadan navigasyon hizmetinden yararlanabilirsiniz. Tüm bu özellikler HERE WeGo uygulamasının avantajları arasında yer alıyor. Uygulamanın eksikliklerine gelecek olursak öncelikle sesli arama özelliğinin bulunmamasını söyleyebiliriz. Diğer yandan uygulamayı incelediğimiz süre boyunca varış noktası olarak belirlediğimiz adreslere taksiyle ulaşma seçeneğini kullanamadık. Bununla ilgili ‘çevrede taksiler varsa bile bu konuda bilgimiz yok’ şeklinde uyarı yazısıyla karşılaştık. Ayrıca kullanıcı yorumlarına bakıldığında yeni yolların uygulamada geç güncellendiğine dair şikayetler mevcut. Bununla birlikte uygulamayı yıllardır kullandığını, haritayı beğendiğini ve Google Maps’e göre daha başarılı bulduğunu söyleyen kullanıcılar gibi, beğenmeyen kullanıcıların yorumları da dikkat çekiyor.  

HERE WeGo uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Signal, Platforma Eklemeye Hazırladığı Yeni Özellikleri Duyurdu!

YouTube, Kısa Videolar Oluşturulabilmesini Mümkün Kılan ‘Clips’ İsimli Bir Özelliği Test Etmeye Başladı

Apple, 2020 Yılında da Tablet Pazarında Zirveyi Korudu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz