YouTube Clips Özelliği

YouTube, kullanıcıların bütün bir videodan kırpma işlemi yaparak 5-60 saniye aralığında kısa videolar oluşturabilmesini mümkün kılan ‘Clips’ isimli bir özelliği test etmeye başladı. Kırpma işleminin, hem canlı yayın videoları hem de platforma önceden yüklenmiş videolar üzerinden yapılabileceği ifade edildi.  

Popüler video platformu YouTube, kullanıcıların bütün bir video içerisinden kırpma işlemi yaparak 5-60 saniye aralığında kısa videolar oluşturabilmesini mümkün kılan ‘Clips’ isimli bir özelliği test etmeye başladı. Kırpma işleminin, video altına yerleştirilecek bir makas simgesi aracılığıyla yapılacağı ifade edildi. Şirket ayrıca, özelliğin hem canlı yayın videoları hem de platforma önceden yüklenmiş videolarda kullanılabileceğine işaret etti. Kullanıcıların ayrıca, videoları başlangıç ve bitiş noktalarını belirlemek üzere kullanacakları sola ve sağa sürüklenebilen bir çift kaydırıcı üzerinden kırpabilecekleri belirtildi.  

Aktarılan diğer detaylara göre; özelliğin kullanıma sunulmasının ardından kullanıcılar, belirli bir video içerisinden 5-60 saniye aralığında bir bölümü kırparak kısa video oluşturabilecek. Kırpma işlemi sırasında, ana video oynatıcısı ekranda kalmaya devam edecek. Böylece oluşturulan videonun önizlemesi, çıkış almadan önce izlenebilecek. Kırpılan video çıkış alındıktan sonra; söz konusu videoya, maksimum 140 karakter uzunluğunda bir başlık atılabilecek. Daha sonra kullanıcılar, ekrana gelecek ‘Paylaş’ sekmesi üzerinden videoyu diğer sosyal medya platformları üzerinden de paylaşabilecek.  

YouTube video kırpma özelliği, güncel olarak kısıtlı bir kullanıcı kitlesi üzerinde test ediliyor 

YouTube Video Kırpma Özelliği

Diğer yandan; YouTube video kırpma özelliği, güncel olarak kısıtlı bir kullanıcı kitlesi üzerinde test ediliyor. Özelliğin, yakın zamanda dünya genelinde yaygın kullanıma açılması bekleniyor. ‘Clips’ özelliğinin ayrıca, başlangıçta web arayüzü ve ‘Android’ platformunda kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor. Konuya ilişkin açıklama yapan bir YouTube yetkilisi; test edilen özelliğin, geri bildirimlere göre iyileştirileceğine ve güncelleneceğine işaret ediyor. Açıklamada özelliğin, uzun bir süredir talep edilen bir yenilik olduğunun da altı çiziliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube, PWA İle Uygulama Gibi Masaüstüne Eklenecek

YouTube, ‘Hashtag’ Aramaları İçin Yeni Bir Sonuç Sayfası Oluşturdu 

YouTube Videolarında Alışveriş Yapma İmkanı Sunan Özellik Test Ediliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz