Samsung, bu sene LG’nin CES 2021 etkinliğinde tanıttığı telefondakine benzer şekilde bükülebilir ve kaydırılabilir ekran teknolojisi üzerinde çalıştığını doğruladı. Şirketin ekran teknolojileri bölümü Samsung Display yöneticisinin açıklamalarına göre, söz konusu ekranlar bu sene satışa çıkacak. 

Akıllı telefon sektörü teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanıcılara daha farklı ve inovatif ürünler sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Hızlı bir şekilde ilerleyen bu sektörde her geçen sene daha ilginç ve yeni teknolojilerle karşılaşıyoruz. Eskiden bilim-kurgu filmlerinde gördüğümüz katlanabilir ekranlı cihazları artık günümüz koşullarında kullanma imkanına sahibiz. Bu bağlamda pek çok teknoloji üreticisi de yenilikleri tüketicilerine sunmak için çalışıyor. 

Huawei, Samsung ve Microsoft gibi şirketler akıllı telefonları katlanabilir ekran ile sunarak sektörde yenilikler sunuyor. Ancak katlanabilir ekranlı cihazların yanı sıra daha farklı yenilik arayışları da sürüyor. Bu bağlamda CES 2021 etkinliğinde LG’nin tanıttığı uzayan ekran gibi bir teknoloji üzerine çalıştığı düşünülen Samsung, iddiaları doğruladı. Samsung Display yöneticisi, şirketin kaydırılabilir ve bükülebilir ekran için çalıştığını ve bu sene satışa çıkacağını aktardı.

Samsung Display Kıdemli Başkan Yardımcısı Choi Kwon-young, şirketin finansal raporlarından sonra yeni bir açıklama yaparak bazı bilgiler paylaştı. Bu bağlamda Kwon-young, Samsung’un bükülebilir ve kaydırılabilir ekranların bu sene içinde geleceğini aktardı. Bükülebilir ve katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu Samsung’tan görmemiz oldukça yüksek bir ihtimal ancak Güney Koreli şirketin bu konuda yaptığı resmi bir açıklama henüz yok. 

İlk olarak LG’de bu sene gördüğümüz ve uzayabilen ekranlı telefonları bu sene içinde görmemiz muhtemel. Ancak bu durum katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için çalışmaların ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor. Samsung hem katlanabilir hem de bükülebilir ekran teknolojileri için çalışmalarını sürdürüyor. Bakalım ilk bükülebilir ve kaydırılabilir ekranlı cihazı hangi markadan göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

LG, Kıvrılabilir OLED Oyuncu Monitörünü CES’te Tanıtacak

LG, ‘CES 2021’de Akıllı Ev Sistemleri Ürünlerini Tanıttı 

Samsung’un En Güçlü Tableti – Samsung Galaxy Tab S7 Plus inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz