Hopi, Yiğit Kalafatoğlu’nu Pazarlama Direktörü olarak transfer etti. Ayrıntılar haberimizde

Hopi’nin yeni pazarlama direktörü Yiğit Kalafatoğlu oldu. İş dünyası kadar akademik camiada yaptığı çalışmalarla da bilinen Kalafatoğlu, Hopi’nin pazarlama direktörü olarak görev alacak. Yiğit Kalafatoğlu, CRM, satış ve pazarlama teknolojileri alanında iş ortaklarının dijital dönüşümüne katkı sağlayan Hopi’nin bu yolculuğuna liderlik eden ekipte yer alacak.

Geride bıraktığı 17 yıllık kariyerinde, ulusal ve uluslararası birçok markanın pazarlama stratejilerinin inşasında aktif rol oynayan Yiğit Kalafatoğlu, çok sayıda ödüllü projeye de imza attı.  Kalafatoğlu son olarak Penti’de Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı.

Ajans dünyasında deneyim sahibi

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde, Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalı ile tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Yüksek Lisans programından “Sosyal Medya ve İtibar Yönetimi” tezi ile mezun oldu. Akademik kariyerine Bilgi Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri Doktora Programı’nda “Nesnelerin İnterneti ve Pazarlama” alanında çalışmalar yaparak devam eden Kalafatoğlu, son 12 yıldır başta Kadir Has Üniversitesi olmak üzere çeşitli kurumlarda yeni medya, pazarlama, nesnelerin interneti, dijital dönüşüm konularında dersler veriyor.

Profesyonel iş dünyasına 2004 yılında adım atan Kalafatoğlu, çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında Türkiye’nin ilk sosyal medya ajanslarından Utopic Farm’ı kurdu. 2016 yılında hisselerinin tümünü yatırımcılara devrettikten sonra, 2 yıl süreyle Utopic Farm’da ajans başkanlığı görevini yürüttü. 2018 yılında OPN grup bünyesindeki COSMOS Turkey’de ise ajansın yeniden yapılanma sürecini yöneterek dönüşümüne liderlik etti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz