huawei mate xs tükendi

Huawei’nin dışa katlanabilen ekranlı yeni akıllı telefonu Mate Xs 24 Şubat tarihinde tanıtılmıştı. Huawei Mate X ’in halefi olan yeni katlanabilir ekranlı telefon geçen saatlerde Çin pazarında satışa sunuldu. İnternet üzerinden başlanılan satışlarda, Huawei’nin yeni katlanabilir ekranlı telefonu Huawei Mate Xs saniyeler içerisinde tükendi.

Zirkonyum sıvı bazlı metalden üretilen menteşelerin kullanıldığı ve Mate X’ten çok daha dayanıklı olduğu belirtilen cihaz 180 derecelik katlanmayı da kolaylaştırıyor. Huawei’nin Mate X’i geliştirerek ortaya çıkardığı yeni telefon saniyeler içerisinde tükenmesi Çinli teknoloji tutkunlarının ilgisini çekmeyi başardığını gözler önüne seriyor.

24 Şubat’ta resmen tanıtılan ve 26 Şubat’ta ön siparişe açılan cihaz online satışa ise bugün sunuldu. 

Çinli teknolojiseverler Mate Xs’in ön siparişe açıldığı gün çok kısa bir sürede stokları tüketmişlerdi. Benzer bir olay bugün de yaşandı. İnternet siteleri üzerinden online satışa açılan Huawei Mate Xs, saniyeler içerisinde tükendi. 

5 Mart itibariyle satışa çıkan ancak çıktığı saniyeler içerisinde stoklarını bitiren Huawei’in dışa katlanabilen ekranlı telefonu Mate Xs’i almak isteyenlerin 8 Mart’a kadar beklemesi gerekiyor. 

Huawei Mate Xs özellikler:

huawei mate xs özellikler

Huawei Mate X’in halefi olan yeni katlanabilir ekranlı telefon, Kirin 990 5G SoC ve geliştirilmiş ‘’Falcon Wing” tasarımı ile şirketin en ileri teknoloji ürünü olarak öne çıkıyor.

Mate Xs, yeni mekanik menteşe tasarımı ile etkinleştirilen 8 inç dışa katlanan ekranla gerçek bir FullView deneyimi sunuyor. İlk olarak Huawei Mate X’te yer alan Falcon Wing tasarımı, iki modda kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunarken ekranı güçlendirmek için uyum içinde çalışan 100’den fazla birbirine kenetlenen parça içeriyor.

Katlanmış olan Huawei Mate Xs 6,6 inç ana ekrana ve 6,38 inç ikincil ekrana sahip güçlü bir çift ekranlı akıllı telefon moduna geçiyor. Açıldığında, rakipsiz iş üretkenliği ve oyun performansı için rakipsiz bir görüntüleme deneyimi sunan 8 inçlik bir tablet haline geliyor

NSA/SA 5G desteği bulunan telefon, selefine göre daha sağlam bir menteşe yapısına sahip. Ayrıca Kirin 990 olarak isimlendirilen, Huawei’nin şu ana kadar ki en güçlü işlemcisinden güç alıyor.

Kenar çubuğu boyunca dikey bir diziye yerleştirilen SuperSensing Leica Quad Kamera sistemi, 40MP ana kamera (geniş açılı, f / 1.8), 16MP ultra geniş açılı kamera (f / 2.2), 8MP telefoto kamera (f / 2.4 , OIS) ve 3D Derinlik Algılama Kamerası içeriyor. Kamera sistemi, süper sabit çekimler ve 30X’e kadar hibrit zoom için OIS ve AI Görüntü Sabitleme kombinasyonunu destekliyor. Yeni kamera seti, düşük ışıklı ortamlarda fotoğraflar çekmek için 204800’e kadar ISO desteği sunuyor.

Huawei’nin dışa katlanabilir ekranlı yeni cep telefonu Çin pazarında 2.499 (yaklaşık 15.215 TL+vergiler) dolardan satışa sunulurken Avrupa pazarı içinse 2.499 (yaklaşık 19.500 TL+ vergiler) euro’dan satışa çıktı. 

İlerleyen dönemlerde daha geniş kapsamlı bir satış ağına ulaşacağı söylenilen telefonun şu an için Türkiye’de satışı yok. Almanya ve İspanya gibi bazı Avrupa ülkelerinde satışı bulunan Huawei Mate Xs’in Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini ise zaman içerisinde göreceğiz.

Timur Akkurt ve Tekno Safari ekibinin Samsung’un dikey katlanabilir ekranlı yeni akıllı telefonu Galaxy Z Flip inceleme videosu yayında!

1 YILDIR MAĞARADA YAŞAYAN ADAM (RÖPORTAJ ADAM ÖZEL HABER) – DigiToll #4

Huawei Enjoy 10e tanıtıldı. Huawei’nin yeni telefonu fiyatı ile dikkat çekiyor.