Huawei FreeBuds 4

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği online bir tanıtım etkinliğinde ‘FreeBuds 4’ kablosuz kulaklık modelini görücüye çıkardı. Cihazın, kulakla eşleşen gürültü önleme özelliğine sahip ilk gerçek kablosuz kulak içi kulaklık olduğu belirtildi.  

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği online bir tanıtım etkinliğinde kendi geliştirdiği ‘HarmonyOS’ işletim sistemi, yeni MatePad tablet serisi ve Watch 3 akıllı saat serisi yanında ‘FreeBuds 4’ kablosuz kulaklık modelini de görücüye çıkardı. Huawei’nin gerçek kablosuz kulak içi kulaklık serisine eklenen yeni ürünün, dünyanın ilk “Uyarlanabilir Kulak Eşleştirme (Adaptive Ear Matching) Aktif Gürültü Önleme (ANC)” teknolojisine sahip kulaklığı olduğu belirtildi. ANC teknolojisi, konforu, yüksek çözünürlüklü ses kalitesi ve akıllı ses bağlantısı ile ‘FreeBuds 4’ün, yalnızca ses kalitesi sunmakla kalmayıp aynı zamanda açık ANC dinleme deneyimini yepyeni bir düzeye taşıdığının da altı çizildi.  

Huawei, 2019 yılında dünyanın ilk açık ANC TWS kulak içi kulaklıkları olan ‘FreeBuds 3’ü tanıtmıştı. Şirket bu sayede; tüketicilerin, sürükleyici ANC ses kalitesinden faydalanırken aynı zamanda açık tasarım kulaklık kullanma rahatlığının keyfini çıkarmasını sağladığına işaret etmişti. Yaklaşık iki yıllık bir Ar-Ge yatırımı ve teknik uzmanlık birikiminin ardından Huawei FreeBuds 4, donanım ve yazılım düzeyinde iyileştirilmiş gürültü önleme özelliğine sahip yeni yükseltilmiş “Open-fit ANC” teknolojisi ile donatılarak piyasaya sürüldü. 

Aktarılan detaylara göre; Huawei FreeBuds 4, açık kulaklıklarda ilk kez görülen “Uyarlanabilir Kulak Eşleştirme (AEM)” teknolojisine ile geliyor. Kullanıcıların kulak şeklini ve kullanım durumunu otomatik olarak algılayan cihaz, her kullanıcı için optimum gürültü engelleme kurulumunu akıllı bir şekilde belirlemeyi vadediyor. En konforlu gürültü giderme deneyimini sağladığı iddia edilen ürün, kullanıcıların kullanım durumu ne olursa olsun tutarlı ve yüksek çözünürlüklü ses kalitesine sahip olmalarını sağlamayı hedefliyor. 

FreeBuds 4, ANC kapatıldığında 4 saat kesintisiz müzik deneyimi vadediyor

FreeBuds 4

Diğer yandan; yeni Huawei FreeBuds 4, yükseltilmiş gürültü engelleme performansı sağlamak için çift mikrofonlu gürültü engelleme teknolojisiyle geliyor. Mikrofonların ortam gürültüsünü çok daha yüksek doğrulukla almasını ve endüstri lideri seviyelere ulaşmasını sağlamayı vadeden çift mikrofonlu gürültü engelleme teknolojisini kullanan ürün, endüstrinin ilk açık-fit kulak içi setini barındırıyor. 

Cihaz ayrıca, 40 kHz’e kadar frekans aralığını destekleyen ve yüksek çözünürlüklü ses kalitesi sunan bir “Sıvı Kristal Polimer (LCP)” kompozit diyafram kullanıyor. Bu sayede büyük bir kalite kaybı olmadan, seslerin tiz kısmı daha zengin ve daha dolgun geliyor. Ürün ayrıca, daha büyük ve daha etkileyici bas sesleri üretmeyi hedefleyen 14.3 mm dinamik sürücü ile donatılıyor. Bas performansı açısından cihaz, bağımsız olarak kapatılmış bir ses boşluğu oluşturmak için yeni yükseltilmiş bir bas geliştirme motoru, bas tüpü ve anakart kullanıyor. FreeBuds 3 ile karşılaştırıldığında; Huawei FreeBuds 4, hava sızdırmazlığını ve akustik basıncı önemli ölçüde artırıyor. 

Bununla birlikte kulaklık, ANC kapatıldığında 4 saat kesintisiz müzik çalma deneyimi sunuyor. Kesintisiz müzik çalma süresi, ANC açıkken 2.5 saate düşüyor. Şarj kutusu ile birlikte ise bu süre 22 saate kadar çıkabiliyor. Ayrıca hızlı şarj teknolojisi, 15 dakikalık şarjla 2.5 saatlik dinleme deneyimini mümkün kılıyor. Kullanım rahatlığının da optimum kullanıcı deneyimi sağlamanın anahtarı olarak öne çıktığı belirtiliyor. Bunun yanında; FreeBuds 4’ün, daha hafif bir ağırlık için boyutu daha da küçültülerek 13 boyut optimizasyonu ile yenilendiği ifade ediliyor. Kulaklık başına ağırlık, bu sayede 4.1 grama düşüyor. Şarj kutusu ise 21.2 mm boyut ve 38 gram ağırlıkla geliyor. Bu da cihazın, önceki modele göre yüzde 6.3 daha küçük ve yüzde 20.8 daha hafif olduğu anlamına geliyor. Ürün, ‘Seramik Beyaz’ ve ‘Gümüş Frost’ renk seçenekleriyle piyasaya sürülüyor.  

Huawei FreeBuds 4 ile çift cihaz bağlantısı da destekleniyor

Huawei FreeBuds 4 Çift Cihaz Bağlantısı

Paylaşılan diğer bilgilere göre; FreeBuds 4, yakınlık eşleştirme, bulut bilgi paylaşımı yoluyla eşleştirme, çift cihaz bağlantısı ve ‘Ses Bağlantı Merkezi’ gibi birçok bağlantı özelliği sunuyor. Kulaklıklar, Huawei akıllı telefonlardan tabletlere ve Huawei PC’lere kadar herhangi bir EMUI tabanlı cihaza bağlanarak ses bağlantısı deneyimi sunabiliyor. Huawei FreeBuds 4 ile çift cihaz bağlantısı da destekleniyor. Bir Huawei akıllı telefon, tablet, PC, akıllı saat, akıllı ekran veya Android, iOS ya da Windows çalıştıran diğer herhangi iki cihaz, FreeBuds 4’e aynı anda bağlanabiliyor. Bu özellik, kullanıcıların herhangi bir aramayı kaçırmadan en sevdikleri içeriklerin keyfini çıkarmalarını sağlıyor. Arama geldiğinde ise müzik veya program duraklatılabiliyor ve sorunsuz bir şekilde aramaya geçiş yapılabiliyor.  

Huawei AI Life içindeki “Ses Bağlantı Merkezi” de kullanıcıların basit bir dokunuşla cihazları esnek bir şekilde değiştirebilecekleri ve yakın zamanda bağlanan on cihazın anlık görüntüsünü veriyor. Cihazın; gürültü engelleme, kullanım deneyimi, ses kalitesi ve bağlantı açısından önceki modele göre kapsamlı iyileştirmelerle birlikte geldiği belirtiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei FreeBuds 4 Kablosuz Kulaklık Modelinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu 

Huawei, Yeni MateBook X Pro, MateBook D16 ve FreeBuds 4i’yi Tanıttı

Huawei, Özellikleri ve Kullanım Ömrüyle Dikkat Çeken FreeBuds 4i’yi Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz