PlayStation 5 Dijital Sürümü

PlayStation 5’ oyun konsolunun dijital sürümü, Şubat ayı içerisinde Türkiye’de piyasaya çıkıyor. Sürümün, 5 bin 999 liralık bir fiyat etiketiyle oyun tutkunlarının beğenisine sunulacağı ifade ediliyor. 

‘PlayStation 5’ oyun konsolunun dijital sürümüŞubat ayı içerisinde Türkiye’de oyun tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Sürümün, 5 bin 999 liralık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı ifade ediliyor. Aktarılan detaylara göre; ‘PlayStation 5 Dijital Sürüm’, PlayStation 5 konsolunun ‘Ultra HD Blu-Ray’ disk okuyucu içermeyen ve tamamen dijital bir versiyonu olma niteliği taşıyor. ‘PlayStation 5’ ve ‘PlayStation 5 Dijital Sürüm’ün her ikisi de oyunculara tamamen aynı özellikleri ve aynı performansı sunuyor.  

Bununla birlikte, her iki ‘PlayStation 5’ modeli de ultra-yüksek hızlı SSD sayesinde oldukça yüksek yükleme hızı sunuyor. Modeller, dokunsal geri bildirim desteği sayesinde ise derin kapsayıcılık sağlıyor ve uyarlanabilir tetikler bulunduruyor. Teknoloji devi Sony ayrıca, her iki modeli de 3D ses teknolojisi ile piyasaya sürüyor. ‘PlayStation 5’ ve ‘PlayStation 5 Dijital Sürüm’ün her ikisinde de yeni nesil için tasarlanmış ‘PlayStation’ oyunları oynanabiliyor.  

PlayStation 5 Dijital Sürüm’ satışlarında da ‘PS5’e benzer bir ilginin görülebileceği tahmin edildi 

PlayStation 5 Dijital Sürüm

Diğer yandan; uzun süredir merakla beklenen ‘PlayStation 5 (PS5)’ oyun konsolu, geçen yılın Kasım ayında Türkiye’de tüketici beğenisine sunulmuştu. Fiyatı birkaç hafta önceden sızdırılan konsol, hızlıca teknoloji basınının gündemine oturmuştu. 8 bin 299 liralık fiyat etiketinin, konsolun kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından alınabilmesine olanak tanıyacağı tahmin edilmişti. Söz konusu fiyat, özellikle sosyal medya platformlarında birçok kişi için tartışmalı bir hale gelmiştir. Fakat haftalarca süren tartışmaların aksine; ‘PlayStation 5’ oyun konsolunun stokları, satışa sunulduğu ilk gün tükenmişti. ‘PlayStation 5 Dijital Sürüm’ satışlarında da benzer bir ilginin görülebileceği tahmin edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

PlayStation 5, Çıkışından Sonraki İlk 4 Haftada 3.4 Milyon Adet Sattı 

PlayStation 5 Satışları, Xbox Series X’i İkiye Katladı

PlayStation 5 Stokları, İlk Günden Tükendi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz