Huawei P40

WinFuture isimli bir sitenin aktarmış olduğu bilgiler ile birlikte, Huawei P40 ve P40 Pro modellerinin tasarımları ve teknik özellikleri ortaya çıktı. Aktarılan bilgilere göre yeni modeller, beklendiği gibi yüksek donanım özelliklerinin yanı sıra, dikkat çeken kameralar ile birlikte gelecek. Teknik özellikleri ve tasarım detayları sızdırılan cep telefonlarının ayrıca fiyat bilgisi de sızdırıldı. 

Çin merkezli teknoloji markası Huawei’nin yeni cep telefon modelli P40’ın teknik özellikleri sızdırıldı. WinFuture isimli internet sitesinin aktardığı bilgiler ve görsellere bakılacak olursa, Huawei yine yüksek performanslı ve iddialı kameralara sahip olan bir cep telefonu ile karşımıza çıkacak. P40 ve P40 Pro kameralar ve ekran özellikleri noktasında ayrışan modeller ama her ikisi de yüksek performanslı üst sınıf cep telefonları. O zaman P40 modelinin teknik özelliklerine yakından bakalım. 

Huawei P40 teknik özellikler 

Huawei P40 teknik özellikler 

Tasarımı ve kamera özelliklerinin yanında performansı ile de son derece dikkat çeken P40 modeli işlemci noktasında, P40 Pro modeli gibi Kirin 990 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 7nm teknolojisi ile üretilmiş toplam 8 çekirdekten oluşuyor. Bu çekirdeklerden 2 tanesi 2.86 GHz frekans hızlarına çıkabiliyor. Diğer 2 çekirdek ise 2.36 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Geriye kalan dört çekirdek ise 1.95 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Yani oldukça başarılı ve güçlü bir işlemci. Huawei P40 modelinin, P40 Pro gibi 5G bağlantı özelliği bulunmuyor. Onun yerine alışmış olduğumuz 4G özelliğini kullanıyor. Bu işlemcinin yanı sıra modelde 8 GB bellek bulunmakta. Depolama alanı noktasında ise 128 GB depolama alanına sahip. Tüm bu donanım özellikleri ile Huawei P40’ın tam anlamıyla bir amiral gemisi olduğunu söyleyebiliriz. Ama Google servislerini kullanamıyor olduğunun altını çizmek gerekli.  

Arka tarafında üçlü kamera sistemi ile birlikte gelen P40’ın ana kamerası 50 MP büyüklüğünde. Ana kameramızın f değeri ise 1.79. Ayrıca bu kamerada Optik İmaj Sabitleyici (OIS) özelliğine sahip. Yani bu sayede video ve fotoğraf çekimlerinde, titreşimi engellenmiş olacak. Ayrıca 4K videolar çekmemiz sağlanacak. Ana kameramıza ek olarak arka tarafta 16 MP’lik bir geniş açı kamerası, 8 MP tele-foto kamerası bulunuyor. P40 Pro modeliyle en çok kameralar noktasında ayrıştıklarını söyleyebiliriz. 

Ön tarafında ise 32 MP büyüklüğünde bir kamera ve derinlik sensörü bulunuyor. Bu sayede portre fotoğrafları çekilebiliyor.  

6.1 inçlik Full HD+ çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunan P40, ekran teknolojisi olarak Süper AMOLED kullanıyor. Ek olarak ekrana gömülü bir parmak izi okuyucu sensörü bulunuyor.  

IPX68 sertifikasına sahip olan model suya ve toza karşı dayanıklı durumda. Tüm bu donanım özelliklerini ise 3800 mAh’lik bir batarya ile besliyor ve hızlı şarj özelliğine sahip.  

Huawei P40 fiyat  

WinFuture’nin sızdırdığı bilgilere göre P40 modelinin başlangıç fiyatı 799 Euro olacak.  

Her Telefonda Çalışan 5 Nostaljik Oyun #EVDEKAL

Huawei P40 Pro modelinin özellikleri ortaya çıktı

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz