Warzone yeni güncelleme

Bugün Call of Duty’nin son oyunu Modern Warfare’a ve ücretsiz Battle Royale oyunu Warzone ‘a yeni güncelleme gelecek. Yeni güncelleme ile oyuna, yeni karakter, yeni silahlar ve yeni harita eklenecek.  

Activision, oyunlarını güncellemeye ve oyuncu kitlesini heyecanlandırmaya devam ediyor. Activision’ın bugün getireceği güncelleme ile birlikte hem CoD Modern Warfare’a hem de ücretsiz Battle Royale oyunu Warzone ‘a yeni özellikler gelecek.  

Call of Duty Modern Warfare ‘a yeni harita geliyor 

Call of Duty Modern Warfare 'a yeni harita

Call of Duty Modern Warfare’a gelecek olan güncelleme ile oyun yeni bir haritaya kavuşacak. 6 vs 6 mücadele sistemi için getirilen yeni haritanın ismi Khandor Hideout. Yapımcıların açıklamasına göre orta büyüklükte olacak olan bu haritada keskin nişancılar için uzun görüş mesafeleri olacak. Aynı zamanda yakın çatışma için haritanın orta alanında bir alan olacak. Orta büyüklükte olacak bu oyun haritasın da hem kapalı mekanlar hem de açık araziler yer alacak.  

Gelecek olan güncelleme ile birlikte hem Modern Warfare’a hem de Warzone ‘a yeni karakter eklenecek. Talon ismini taşıyan bu karakterin aynı zamanda Indiana ismini taşıyan bir köpeği var. Bunlarla birlikte Modern Warfare, mağazalarına yeni içerikler eklenecek.  

Ayrıca gelecek olan güncelleme ile birlikte ücretsiz Battle Royale oyunu Warzone ’a yeni silahlar gelecek. Yeni güncelleme ile birlikte gelecek olan 4 yeni silahtan ilki 725 kod ismini taşıyor ve bu bir pompalı. Aynı şekilde MK2 Karabina isimli bir pompalı silah daha eklenecek. 50 GS ismini taşıyan bir tabanca ve EBR-14 ismini taşıyan bir keskin nişancı tüfeği de oyuna eklenen yeni silahlardan olacak. 

Aynı zamanda güncelleme ile birlikte Endowment Defender isimli paket tekrardan markete geri dönüş yapacak. Bu paket ile elde edilen para, kar amacı gütmeyen Call of Duty Endowment vakfına bağışlanacak. Bu vakıf savaş gazilerinin iş bulması için çalışmalar gerçekleştiren kar amacı gütmeyen bir vakıf. 

Her Telefonda Çalışan 5 Nostaljik Oyun #EVDEKAL

Ücretsiz Battle Royale Call of Duty: Warzone nasıl bir oyun?

Call of Duty: Warzone nasıl bir oyun?

Call of Duty: Modern Warfare oyununa bir mod gibi gelen Warzone, aynı zamanda bağımsız ve ücretsiz olarak indirilebiliyor. Call of Duty: Modern Warfare oyununa sahip olan kullanıcılar, 20 GB’lık bir eklenti indirmesi ile ulaşabiliyor. Modern Warfare oyunana sahip olmayan ve sıfırdan bu oyunu indirmek isteyen kullanıcılar ise neredeyse 100 GB’lık bir dosya indirmesi gerekiyor. Sistem gereksinimleri noktasında ise Call of Duty: Modern Warfare ile aynı. Yani güçlü bir PC’miz olmadan oynayabileceğimiz bir oyun değil.  

Yeni çıkan, ücretsiz, battle royale, Call of DutyWarzone’da iki farklı oyun modu bulunuyor. Birinci oyun modu alışılmış battle royale oyun sistemi ile benzer. Giderek küçülen bir oyun haritasında ekibinle ya da bireysel olarak birinci olmak amaçlanıyor. Ek olarak Warzone’de ucaklardan atlayan oyuncu sayısı 150. Alışılmış 100 oyunculu haritaların yanında 150 kişilik bir haritaya sahip olması aksiyon anlamında çok daha yüksek ve hızlı bir dünya sunuyor.  

Warzone’nin diğer oyun modu ise Plunder (Yağma). Bu modda önemli olan şey ise oyun esnasında loot yaparak zengin olmak. Diğer oyuncuların üzerinden alınan ve yerden toplanan para sayesinde, sıralamada yükseliyorsunuz.  

Her iki modda, Verdansk isimli bir haritada geçiyor. Elde edilen para ve puanlar ile alışveriş noktalarından ekstra yetenekler ve ölmüş oyun ekip arkadaşını diriltme gibi özellikler satın alınabiliyor. Büyük bir oyun haritasına sahip olan Warzone, haritasında şehirleri, ormanları ve dağlıkları bulunduruyor. Harita içerisinde ulaşım olarak ise ATV, SUV, kargo kamyonu ve helikopter kullanılabiliyor.  

Half-Life Alyx ‘in inceleme puanları yayınlandı

 

 

 

1 Yorum

  1. Cod warzonun yapımcıları sizseniz ghostu bence 100 killde vermelisiniz belki ghostu çok istiyen arkadaşlarımız var ve onlarda benim gibi alamıyordur şu ghostu 100 kill de verin kardeşim ya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz