Hyundai, gelecek planları için içten yanmalı motor geliştirme bölümünü tamamen kapattığını açıkladı. Şirket, kapanan bölümün kaynaklarını elektrikli araçlar için kullanacak.

Güney Koreli otomobil şirketi Hyundai, elektrikli otomobiller konusunda oldukça radikal bir karar aldı. Şirket, Mayıs 2021 döneminde içten yanmalı motora sahip modellerin sayısını yarıya indireceğini açıklamıştı. Şimdi ise Hyundai, içten yanmalı motor bölümünü tamamen kapattı.

Paylaşılan bilgilere göre Hyundai, kapatılan bölümün sahip olduğu kaynakların tamamını elektrikli yürüyen aksan geliştirmek için kullanacak. Motor tasarımı bölümündeki araştırmacıların tamamı, elektrikli motor tasarımı merkezine aktarılmış durumda. Yalnızca birkaç araştırma, halihazırda yer alan içten yanmalı motorların iyileştirilmesi üzerine çalışacak.

hyundai-icten-yanmali-motor-teknosafari

Bunların yanında şirket, elektrikli performansa odaklanacağını paylaştı. Şirketin ayrıca bir pil geliştirme merkezi kurduğu ve Ar-Ge merkezinin pil ve yarı iletkenler için hammaddelere odaklanacağı paylaşıldı.

Hyundai Motor Group, 2040 yılına kadar tamamen elektrikli olmayı hedefliyor. Ayrıca şirket, 2025 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil üretmek istediğini paylaştı.

Bununla birlikte Hyundai, yeni içten yanmalı motor üretmeyecek. Ancak şirket, halihazırda var olan içten yanmalı motor tasarımlarını geliştirerek kullanmaya devam edecek. Yani bu karar, şirketin bundan sonra içten yanmalı otomobil üretmeyeceği anlamına gelmiyor. Tamamen elektrikli otomobil üretme hedefi, 2040 olarak gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir:

TFF, eMilli Takım seçmeleri yakında başlıyor

Xiaomi 12 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

MIUI 13 tanıtıldı: İşte özellikleri – 2021

Çin, Metaverse evrenlerine şimdiden milyarlarca dolar yatırım yaptı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz