Online müzik akış servisi sunan Deezer kullanıcıların şarkı bulmakta zorlandığı anlar için yeni bir özelliği bünyesine ekledi. Deezer platforma “sözle şarkı arama” özelliğini getirdi. İlk olarak web sürümü için sunulan yeni “sözle şarkı arama” özelliğin yakın zamanda masaüstü sürüme de geleceği de açıklandı. 

Hiç aradığınız ama adını bir türlü hatırlayamadığınız bir şarkı oldu mu? Belki sadece nakarat aklınızda? Ya da o dilinize takılan o bir satır? Merak etmeyin. Deezer yeni “sözle şarkı arama” özelliği ile kullanıcıların şarkıyı hatırlamakta zorlandığı anlarda yardımcı olacak. Parçadan birkaç kelime hatırlamak bile platformda istenen şarkının bulunmasına olanak tanıyacak. 

Deezer’in bünyesine eklediği bu yeni özellik uygulama üzerinde şarkı sözlerini içeren tüm şarkılar için kullanılabilecek. Tek yapmanız gereken arama çubuğuna gitmek ve şarkının sözlerinden en az 4 kelimeyi girmek. Bu yeni özellik şimdilik Deezer web kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Çok yakında da Deezer masa üstü uygulamasına da gelecek. 

Deezer “sözlerle ara” özelliği böyle görünüyor:

Müzikseverlerin parmaklarının ucunda milyonlarca şarkı olduğunu ve bir şarkının adını hatırlamaktansa sözlerinin bir kısmını hatırlamanın daha kolay olduğunu söyleyen Deezer Baş Ürün ve Teknoloji Yöneticisi Matthieu Gorvan  “Bizim işimizse dinleyicilerimizin istedikleri şarkılara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamak. “Sözlerle ara” özelliğimizi de bunun için geliştirdik” dedi. 

Deezer’in platforma eklediği “sözlerle şarkı arama” özelliğini ücretli ve ücretsiz tüm kullanıcılar kullanabilecek. Ancak yeni özellik şu an için çocuk profilinde kullanılamıyor. Deezer’de şarkı sözü yazarak parçayı bulma özelliğini merak edenler buraya tıklayarak özelliği deneyebilir. 

İlginizi Çekebilir:

Deezer, Moral Desteğine İhtiyaç Duyanlar İçin ‘İyi Hisset’ Kanalını Kullanıma Sundu 

Uyku Zamanlayacısı ile Deezer  Otomatik Kapanacak

Spotify’da Telefona İndirilen Müzikler Dinlenebilecek

Müzik ya da Podcast Dinlerken İşinize Yarayacak Az Bilinen Spotify Özellikleri – Pratik Yol:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz