Porsche Taycan Elektrikli Otomobil

Porsche, ‘Taycan’ isimli tamamen elektrikli ilk spor otomobil modelini Türkiye’de de satışa sunduğunu duyurdu. Aktarılan detaylara göre; ‘Taycan 4S’, ‘Taycan Turbo’ ve ‘Taycan Turbo S’ modelleri, Türkiye’nin 7 noktasındaki ‘Porsche’ yetkili satıcılarında tüketici beğenisine sunuldu. 

Alman otomobil devi Porsche, ‘Taycan’ isimli tamamen elektrikli ilk spor otomobil modelini Türkiye’de de satışa sunduğunu duyurdu. Aktarılan detaylara göre; ‘E-Performans’ serisinin en yeni modelleri olan ‘Taycan 4S’, ‘Taycan Turbo’ ve ‘Taycan Turbo S’, Porsche’nin İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin’deki yetkili satış noktalarında tüketici beğenisine sunuldu.  

Elektromobilite” kapsamında hazırlıklara 2 yıl önce başlayan Porsche Türkiye’nin; “Destination Charging (Uğrak Noktasında Şarj)”, “Dealer Charging” (Bayide Şarj) ve “Home Charging (Evde Şarj)” alanlarına odaklandığı ifade edildi. Şirket; global olarak yapılan araştırmalarda, elektrikli araç kullanıcılarının araçlarını istatistiksel olarak yüzde 80’lik bir oranla evde şarj ettiğinin görüldüğüne işaret etti. Bu kapsamda; ‘Taycan kullanıcılarının, evlerine şarj istasyonları kurulum süreçleri tasarlanarak kurulumların başlatıldığı belirtildi. 

Alman otomobil devi; Porsche merkezlerindeki tüm çalışanların elektrikli araçlara özel eğitimler aldığının, elektrikli araçların onarımını yapacak teknisyenler belirlendiğinin ve bu teknisyenlerin hem Türkiye’de hem de yurt dışında özel uzmanlık eğitimleri alarak global sertifikalarını almaya hak kazandığının da altını çizdi. Atölyeler ve atölye ekipmanlarının ise ‘Taycan’a özel olarak değiştirildiği ve yeni dönem için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirtildi.  

Porsche, Türkiye’de kendi şarj ağını kuran ilk otomobil markası oldu

Porsche

Diğer yandan; Porsche Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, ‘Taycan’ın Türkiye’de piyasaya sürülmesinin ardından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. ‘Taycan’ın satışa sunulması ile Porsche Türkiye’nin tarihinde de yeni bir sayfa aralandığını belirten Eskinazi; açıklamasında, “2025 yılından itibaren teslim edilen Porsche modellerinin yüzde 50’den fazlası elektrikli olacak. Bu doğrultuda yeni Porsche ‘Taycan’ için tüm yetkili satıcı ve servislerimizde ve ayrıca çeşitli sosyal etkileşim noktalarında kurulacak şarj istasyonları için hazırlıklarımız son hız devam ediyor. ‘Taycan’ kullanıcılarımızın sarj hizmetine ulaşılabilirlikleri bizim için çok önemli. Bu nedenle, Türkiye’de kendi şarj ağını kuran ilk otomobil markasıyız. ‘Porsche Türkiye’ olarak, 2020 yılının sonuna kadar yaklaşık 6.7 milyon TL yatırım ile 120 adet Porsche şarj istasyonunu aktif etmeyi planlıyoruz. 2021 yılı başında ise ‘Doğuş Oto Kartal’ lokasyonumuzda Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonunu kurmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Star Wars’a özel Porsche Uzay Gemisi 

Porsche ve Boeing şehir içinde kullanılabilecek uçak üretecek

Huawei, Yeni ‘Mate 40’ Akıllı Telefon Serisini ve Yeni Ekosistem Ürünlerini Tanıttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz